פצצה דיפלומטית נוספת מבית היוצר של סגן שר החוץ דני אילון: הבוקר נערכה בבאר שבע "שבתרבות" עם סגן השר שלא היסס לירות חיצים לכל עבר. "בפעם הבאה שתהיה מערכה מול לבנון, לא רק חיזבאללה ישלם את המחיר, אלא גם ממשלת לבנון והעומד בראשה", איים איילון.

סגן שר החוץ לא התעלם מהמשט ההומניטרי שעושה את דרכו לעזה וכינה אותו "פרובוקציה שמטרתה לעשות דה לגיטימציה לישראל". "אין שום משבר הומניטרי בעזה", טען איילון. "אם המשט היה באמת למטרה הומניטארית אז מארגני המשט היו צריכים להעביר משהו גם לגלעד שליט", הוסיף ואמר: "לא ניתן למשט לעבור לעזה כי זו תהיה פגיעה בריבונות ישראל".

חנין זועבי, חברת הכנסת מטעם בל"ד שנמצאת יחד עם פעילי השלום על הספינה, זכתה אף היא למקלחת צוננת מצד סגן שר החוץ שכינה אותה "חמאסניקית". "העובדה שח"כית ערבית משתפת פעולה עם ארגון איסלמיסטי של חמאס ונמצאת על המשט פוגע בסיכוי לדו קיום ולפיוס", האשים איילון. "זוהי התנהגות חסרת אחריות".

אילון התייחס בנוסף גם לחרם של הרשות נגד מוצרים ישראליים ואמר כי:"אחרי שישראל הכריזה על שתי מדינות לשני עמים, הקפיאה בנייה, הסירה מחסומים - והפלסטינים עדיין ממשיכים בהסתה נגד ישראל, זוהי סטירת לחי לאמון ההדדי בנינו"

בנושא המצב במזרח התיכון אמר איילון כי פניה של ישראל לא להסלמה. "איראן היא המדינה היחידה שיש לה אינטרס להסלים את המצב באזור", אמר איילון. "המשך הברחות הנשק לחיזבאללה זו הפרה בוטה להחלטת האו"ם 1701".