מסלול עוקף לוועדת ההיתרים (צילום: Marc Israel Sellem/FLASH90, חדשות)
נתניהו, ארכיון | צילום: Marc Israel Sellem/FLASH90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממריא הלילה (בין שבת לראשון) לפריז, לכנס שמקיים נשיא צרפת מקרון לציון 100 שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה, בהשתתפות מנהיגים מרחבי העולם. על רקע הנסיעה, גורם דיפלומטי מערבי בכיר מותח ביקורת חריפה על התנהלות נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי הגורם הבכיר, נתניהו "עושה טעות כשהוא מנסה לפרק את האיחוד האירופי כשהוא בוחר במדינות מזרח אירופה, שם האנטישמיות פורחת". הבכיר האירופי הוסיף בהתייחסות לנתניהו: "הוא צריך לזכור שאירופה היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל, ואנחנו נותנים לישראל הרבה יותר ממה שאנחנו מקבלים ממנה, גם בענייני מודיעין".

את דבריו סיים הבכיר ברמיזה: "בסוף הרי אפשר להסתדר גם בלי עגבניות שרי מישראל, נאכל עגבניות רגילות".

היערכות לפרסום ההחלטה, נתניהו ומנדלבליט (צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות)
לא ייפגשו. נתניהו ופוטין | צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות

לפי שעה טרם הצליחו בלשכת ראש הממשלה לתאם פגישה עם הנשיא הצרפתי מקרון, אך המאמצים נמשכים. נתניהו גם חשב שיפגוש בנסיעה הזו את פוטין, כחודש וחצי לאחר הפלת המטוס הרוסי, אך נשיא רוסיה עומד בסירובו. בעקבות אי קיום הפגישה, נשקלה אפשרות לביטול הנסיעה. עם זאת, נתניהו צפוי לפגוש את מרקל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברים: "האמת הפוכה לחלוטין - ראש הממשלה נתניהו פועל ללא לאות על מנת לגבש הבנות, גם במזרח וגם במערב אירופה, נגד ההחלטות המוטות נגד מדינת ישראל באיחוד האירופי ובבריסל".

דפנה ליאל השתתפה בהכנת הידיעה.