תחליף את היילי? פאוול (צילום: רויטרס, חדשות)
תחליף את היילי? פאוול | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (רביעי) כי הוא שוחח מנהלת בנק ההשקעות גולדמן-זקס דינה גולדמן בדבר האפשרות כי היא תהיה זו שתחליף את שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי, שעל פיטוריה נודע אתמול. גולדמן שימשה בעברה יועצת לנשיא טראמפ והיא עומדת בראש אחד מבתי ההשקעות הגדולים בעולם, המנהל כספים עבור ממשלות ותאגידי ענק ברחבי העולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טראמפ, ששוחח עם כתבים בבית הלבן בוושינגטון, אמר כי הוא מחבב את פאוול. עם זאת הוסיף והדגיש כי פאוול היא רק אחת מתוך שורת אנשים שהנשיא האמריקני שוקל כמועמדים לתפקיד הבכיר.
 
גורם אמריקני בכיר אמר לרשת CNN כי היילי הודיעה לצוות שלה על עזיבתה רק אתמול בבוקר, מספר שעות לפני ההודעה הרשמית שיצאה מהבית הלבן. גם המשלחת הישראלית שהייתה באו"ם לפני כשבוע, כולל ראש הממשלה נתניהו והשגריר דנון, לא ידעו דבר על ההתפטרות העתידה לבוא.

היילי וטראמפ (ארכיון) (צילום: AP, חדשות)
היילי וטראמפ (ארכיון) | צילום: AP, חדשות


לפי כל הדיווחים בעבר, היילי הצליחה לשמור על יחסים טובים במיוחד עם הנשיא טראמפ, בניגוד לרבים בממשל שהתעמתו עמו לאחר זמן קצר ומצאו עצמם מחוץ לתפקיד. לכן, ההתפטרות המפתיעה במיוחד הביאה את כלי התקשורת האמריקניים מנסים להבין מה גרם לדמות המוערכת לסיים את תפקידה באופן יזום.