אחד המטחים ששוגרו לעבר עוטף עזה היום (צילום: החדשות)
אחד המטחים ששוגרו לעבר עוטף עזה היום | צילום: החדשות

ממשל טראמפ מגנה את חמאס בחריפות ומאשים אותו באחריות ישירה על סבב ההסלמה הנוכחי בדרום: ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא למזרח התיכון, פרסם הערב (שני) סדרת ציוצים שבה תקף את ארגון הטרור, שחותר לדבריו תחת הניסיונות למתן הקלות על תושבי הרצועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"טרוריסטים בעזה תוקפים את ישראל באמצעות כלי מלחמה", כתב השליח. "על כולם לגנות את התקיפות של הטילים ופצצות המרגמה על ערי ישראל. ישראל נאלצה לנקוט בפעולה צבאית כדי להגן על אזרחיה. אנחנו עומדים לצד ישראל ולצד הזכות שלה להגן על עצמה מפני התקיפות הללו".

גרינבלט הוסיף: "בפעולות של חמאס הוא הוכיח שלא באמת איכפת לו מתושבי עזה ומהאינטרסים שלהם, והוא משתמש בהם כדי להשיג מטרות פוליטיות. נראה שאפילו חיי הפלסטינים לא משנים דבר עבור חמאס".

גרינבלט ונתניהו, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
גרינבלט ונתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

את המסר שלו סיכם השליח האמריקני בקריאה לעולם לגנות את הפלסטינים לאור ההסלמה. "לעולם נמאס מהאלימות של חמאס ומהאלימות של שחקנים נוספים ברצועה עזה", ציין. "האלימות הזאת מונעת כל עזרה אמיתית לתושבי הרצועה".

בתוך כך, גם האו"ם וגם מצרים פתחו במאמצים אינטנסיביים לתווך בין ישראל לפלסטינים בניסיון להביא לסיום סבב הלחימה האחרון בדרום, במהלכו שוגרו עד כה 200 רקטות לשטח המדינה - 60 מהן יורטו בהצלחה על ידי מערכת "כיפת ברזל".

ראש הממשלה נתניהו כינס הערב הערכת מצב מיוחדת ורוח הדברים שנאמרו בה מעידים כי ישראל רואה עצמה מחויבת להגיב על שיגור הטיל לעבר האוטובוס – ופציעתו של ישראלי באורח קשה – וכן לעבר השיגור הנרחב שבוצע היום לשטח ישראל.