ראש הממשלה נתניהו תקף היום (ראשון) את התקשורת בשל הניסיון לקשור אותו, כך לדבריו, לפרשת הצוללות. "העניין של הצוללות ירד למצולות, אני לא מתכוון להתייחס לשאלות האלה יותר. אתם מעוניינים במסע התקשורתי שלא נפסק שראו אותי עולה ויורד בצוללות - פעלתי ללא רבב, אבל אתם תמשיכו במאמצים שלכם", אמר במהלך מסיבת עיתונאים בפריז. רה"מ הגיע לצרפת להשתתף בטקס לציון 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה לצד עשרות מנהיגים מרחבי העולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש לכם משפט שדה ותקשורת והמלצות, תמתינו בסבלנות", הוסיף רה"מ. "אני מציע לאפשר להגיע לסוף התהליך. בהתחלה אמרו 'הוא לא ידע', ועכשיו אומרים ש'היה צריך לדעת'. מטיחים נגדי את ההאשמות ההזויות ביותר, מי שקובע אם אני ראוי להנהגה זה הציבור בישראל".

בנוגע לתהליכי הרכש הביטחוני הוסיף כי הם "מלווים בהרבה מאוד דיונים ופרוטוקולים. הדיונים שאני שותף להם הם רציניים שלוקחים בחשבון את כל מה שאנחנו צריכים. כל מה שמדריך אותי זה איך לבצר את העוצמה שלנו".

"השיחה היתה טובה מאוד". רה"מ ונשיא סוריה (צילום: חדשות)
"השיחה היתה טובה מאוד". רה"מ ונשיא סוריה | צילום: חדשות

ראש הממשלה סיפר כי לאחר הטקס הרשמי בפריז הוא שוחח עם טראמפ ופוטין. "השיחה עם פוטין הייתה טובה, עניינית וחשובה מאוד", אמר וסירב להוסיף.

בהמשך דבריו התייחס למצב הביטחוני בגבול רצועת עזה. "אני פועל בכל דרך בלנסות להחזיר את השקט לתושבי עזה ולתושבי עוטף עזה ולמנוע קריסה הומניטרית בעזה", אמר. "זה היעד שקבע הקבינט בהמלצתי, אני עושה כל מה שאני יכול כדי להימנע ממלחמה מיותרת". נתניהו הוסיף כי הוא פועל בשני שלבים: רגיעה ואז במידה ותצלח ינסה להביא להסדרה. "האם זה יצליח? מוקדם לומר".

נתניהו הוסיף כי רבים מהמנהיגים ניגשו אליו ושוחחו עימו בנוגע להידוק הקשרים עם ישראל. "הצורה בה התקבלנו באירוע מעידה על מעמדנו בעולם", אמר נתניהו. בטקס אירח נשיא צרפת עמנואל מקרון יותר מ-60 מנהיגים עולמיים בכיכר הקונקורד ובשער הניצחון. בין המשתתפים היו גם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ועוד אחרים רבים.