תמונות הנרצחים שהוצגו באו"ם (צילום: חדשות)
תמונות הנרצחים שהוצגו באו"ם | צילום: חדשות

למרות פניות מצד שגריר ישראל, האו"ם טרם גינה את פיגוע הירי במפעל באזור התעשייה ברקן. המשלחת הישראלית באו"ם הציגה הבוקר (שלישי) במטה הארגון את תמונות הנרצחים - קים יחזקאל לבנגרונד וזיו חג'בי ז"ל - והדליקה נרות נשמה לזכרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשלחת הישראלית, בראשות השגריר דני דנון, מחו על כך שלא נשמע כל גינוי מצד האו"ם. השגריר דנון הצהיר הבוקר: "האו"ם לא השמיע קול נגד הרצח האכזרי אך אנחנו נמשיך לזכור ולהזכיר לעולם את החיים שנקטפו, את השנאה ואת ההסתה".

אתמול פנה דנון למועצת הביטחון בדרישה לגנות את פיגוע הירי הקשה במפעל באזור התעשייה ברקן: "גנו את הפיגוע הרצחני. זוהי אחריותכם כלפי המזרח התיכון והעולם".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון (ארכיון) (צילום: UN Photo / Manuel Elias, חדשות)
"האו"ם צריך לגנות במקום לבקר את ישראל" | צילום: UN Photo / Manuel Elias, חדשות

בפנייה למועצת הביטחון של האו"ם, דרש דנון לגנות לא רק את הפיגוע אלא את כל גל הטרור שמגיע מהרשות הפלסטינית: "במקום להטיף לישראל ולבלום הצעות להרגעת האזור, על אבו מאזן להשמיע קול ברור ותקיף נגד המסיתים והטרוריסטים שיוצאים משטח הרשות הפלסטינית".

דנון הוסיף: "מימון מחבלים הוא דלק לפיגועים כמו זה שאירע בברקן ורק הפסקתו תסייע מול הטרור". לסיכום כתב: "על החברות במועצת הביטחון לצאת בגינוי ברור נגד הפיגוע. למען הילדים של קים ז"ל וזיו ז"ל שנותרו יתומים".

בינתיים, המצוד אחר המחבל נמשך כבר יותר מ-48 שעות: כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות הנרחבות באזור שכם בניסיון לאתר את אשרף נעלאווה. מעצרים בוצעו בכפרו והחקירה נמשכת, מתוך הערכה שהמפגע עדיין חמוש.