סגן נשיא ארה
סגן נשיא ארה"ב מייק פנס | צילום: Sky News

ביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בישראל, שהיה אמור להתחיל ביום ראשון הקרוב נדחה ליום רביעי ויימשך עד ליום שישי. הדחייה, ככל הנראה, לא נובעת מגינויי העולם הערבי להכרזת טראמפ על ירושלים כבירתה של מדינת ישראל, אלא בשל ההיערכות של המפלגה הרפובליקנית להצבעה בקונגרס על רפורמת המסים של הבית הלבן - אחת מהבטחות הבחירות הגדולות ביותר של טראמפ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פנס יגיע ארצה בשבוע הבא בצל הסערה הגדולה שעוררה הכרזת טראמפ על ירושלים כבירת ישראל והזעם הפלסטיני. יו"ר הרשות אבו מאזן הודיע שלא ייפגש עם סגן הנשיא ובהנהגה הפלסטינית אמרו שהוא לא רצוי. בכיר הפת"ח ג'בריל רג'וב אמר כי "בשם הפת"ח אני אומר שלא נקבל את סגנו של טראמפ בשטחי הרשות. הוא ביקש לפגוש את אבו מאזן ב-19 בדצמבר בבית לחם - פגישה שכזו לא תתקיים".

השעיה לשנה לג'יבריל רג'וב
"פנס לא רצוי אצלנו". גי'בריל רג'וב | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול הודיעו גם במפלגת הרשימה המשותפת כי חברי הכנסת יחרימו את הנאום של פנס בכנסת ובכוונתם לצאת בהפגנתיות מהמליאה לפני שיחל לשאת את דבריו. "נעביר מסר ברור לממשל בארצות הברית ולעולם כי ישנם פה אזרחים שמתנגדים נחרצות להצהרת טראמפ", אמר יו"ר המפלגה איימן עודה.

הזעם על הכרת ירושלים כבירת ישראל גרמה למחאות על ביקורו הצפוי של פנס, ולא רק מצד פוליטיקאים: אתמול הודיע האחראי על המפתחות בכנסיית הקבר בירושלים, דיב ג'ואד ג'ודה, כי הוא "מסרב באופן מוחלט לקבל באופן רשמי את פניו ולא יהיה פיזית בכנסייה במהלך ביקורו".