ארדואן ונתניהו, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ארדואן ונתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

העימות המדיני עם טורקיה נמשך: הנשיא הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן תקף היום (שני) שוב את החלטת ארה"ב להכיר בירושלים כבירת ישראל. לדבריו, ארה"ב "הפכה לשותפה לשפיכות דמים בהחלטתה להכיר בירושלים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ההצהרה של טראמפ לא כובלת אותנו או את ירושלים", הבהיר במהלך אירוע רשמי באנקרה. עם זאת, ארדואן הביע תקווה כי פגישת ה-OIC (הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי), בה ידונו מדינות אסלאמיות בסוגיית ההכרה בירושלים, תהווה "נקודת מפנה" במאבק בהחלטה האמריקנית.

אתמול השיב נתניהו למתקפה הקודמת של ארדואן, שהאשים אתמול את ישראל ברצח ילדים. "אני לא רגיל לקבל הרצאות מוסריות ממי שתקף את הכורדים והפציץ כפרים, שעזר לטרוריסטים - כולל בעזה - לרצוח אנשים חפים מפשע וכלא עיתונאים", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא צרפת מקרון. "שיטיף במקום אחר", הוסיף.

צפו בסיכום חדשות ראש השנה בארץ ובעולם (צילום: sky news, חדשות)
פלסטינים צופים בהצהרת טראמפ | צילום: sky news, חדשות

אתמול השתלח ארדואן בישראל ותיאר אותה כ"מדינה כובשת וטרוריסטית שרוצחת ילדים". עוד הבטיח ארדואן "להשתמש בכל האמצעים" כדי להפוך את החלטת טראמפ.

"פלסטין היא קורבן תמים, בעוד ישראל היא טרוריסטית!", תקף בנאומו. "לא ננטוש את ירושלים לחסדי מדינה שרוצחת ילדים". כמו כן האשים ארדואן את טראמפ בהגברת ההסלמה.