הצוות בפגישה ברמאללה, אמש (צילום: מתוך טוויטר)
הצוות בפגישה ברמאללה, אמש | צילום: מתוך טוויטר

נמשך המאמץ האמריקני להניע את התהליך המדיני: שר האוצר משה כחלון נפגש אמש (ראשון) ברמאללה עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה. בפגישה השתתפו גם מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי מרדכי) ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפגישה הזאת מצטרפת לפגישות שקיים בתקופה האחרונה כחלון עם השליח האמריקני המיוחד ג'ייסון גרינבלט ועם שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין במטרה לקדם מחוות כלכליות משמעותיות לפלסטיניות. בין התכניות שעל הפרק: אזור תעשייה משותף בתרקומיא שבשטח C בו יעבדו יחד ישראלים ופלסטינים, ייעול של העברת כספי המסים וקידום פרויקט כביש הגישה לעיר הפלסטינית רוואבי.

"התקדמות חשובה אמש בין הישראלים והפלסטינים", החמיא גרינבלט. לדבריו, נעשו "צעדים משמעותיים על נושאי מפתח כלכליים - הכנסות, מכסים והשקעות - שיעזרו לתמוך בחיפוש אחר השלום". בשבוע שעבר משלחת של אנשי משרד האוצר, בראשות המנכ"ל שי באב"ד, ביקרו ברוואבי כדי לבחון מקרוב את הנושא.

בתוך כך, השבוע נחשף כי חתנו ויועצו הבכיר של הנשיא טראפ, ג'ארד קושנר, שב בשבת מפגישה חשאית שקיים בערב הסעודית. על פי הדיווח באתר POLITICO, מטרת הנסיעה - השלישית במספר של קושנר - הייתה קידום התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים.