בעיריית ירושלים לא מחכים להשבעתו של טראמפ לנשיא - ומתחילים להפשיר תכניות בנייה: בעוד שרים וחברי כנסת קוראים לראש הממשלה לגבש אסטרטגיה חדשה לבנייה בבירה, בעירייה מתכוונים להפשיר שורה של תכניות בנייה בשכונות שמעבר לקו הירוק, ביניהן שכונות רמת שלמה וגילה - שבנייה בהן נחשבה לסדין אדום מבחינת הקהילייה הבינלאומית בכלל וממשל אובמה בפרט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"היו לחצים לא לממש את התכניות, של מה שנקרא כביכול 'מעבר לקו הירוק'. לא נתנו, לא אפשרו, לממש את הבנייה שם", אמר הערב (חמישי) לחדשות 2 יו"ר ועדת התכנון והבנייה, סגן ראש העיר ירושלים, מאיר תורג'מן.

לדבריו, "הלחצים הופנו מלשכת ראש הממשלה, מהממשל האמריקני. ראש הממשלה היה פונה אלינו כל הזמן להוריד את התכניות האלה, לדחות את התכניות הללו וכך זה עבד לאורך כל הזמן. כל התכניות שמוקפאות כבר הרבה מאוד שנים".

בדרך לכהונה שנייה? (צילום: רויטרס, חדשות)
הבנייה תחודש בתקופתו? הנשיא הנבחר טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

תורג'מן מחדד כי מדובר ב-"2,600 יחידות דיור בגבעת המטוס, 3,000 יחידות בגילה, 1,500 יחידות דיור ברמת שלמה ועוד מלא תכניות שאני מתכוון לנצל את חילופי השלטון בארה"ב ולהביא אותן לאישורים. עד היום הופנו אלינו כל הזמן לחצים מכיוון לשכת ראש הממשלה אחרי שבארה"ב כעסו - להוריד, להסיר, לעכב. זה נגמר. מעכשיו אנחנו מתכוונים להוציא את התכניות המוקפאות".