קלינטון ונתניהו בפגישתם בניו יורק (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
"סיוע מצומצם? נחכה לנשיא הבא" | צילום: קובי גדעון, לע"מ

אתר ההדלפות וויקיליקס פרסם הערב (שני) כ-2,000 מסמכים חדשים שכוללים תכתובות דואר אלקטרוני בין יועציה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון. התכתובות, שמפורסמות שלושה ימים לאחר הדלפה דומה, מאפשרות בין היתר הצצה ליחסים האישיים והמקצועיים בין קלינטון לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

באחת התכתובות מתייחס מקורב לראש הממשלה נתניהו לנושא הסיוע הביטחוני במייל שכתב ליועץ הבכיר של קלינטון סטיוארט אייזנשטט. "הנושא החשוב ביותר הוא סכום הסיוע", כתב המקורב. "לשגרירות ישראל אין כל כוונה לעקוף את הממשל בניסיון לקבל סכום גבוה יותר, אף שהיא ככל הנראה מסוגלת לעשות זאת, אך אם המספר יהיה נמוך מדי - הם ימתינו לנשיא הבא".

הבית הלבן (צילום: UpstateNYer, חדשות)
מערכת יחסים בעייתית עם הבית הלבן | צילום: UpstateNYer, חדשות

במקרה אחר מתאר אייזנשטט שיחה שקיים עם מקורב לראש הממשלה. בפגישה הזו חלק עמו המקורב את רשמיו של נתניהו מיחסיו עם קלינטון. "לראש הממשלה נתניהו תמיד הייתה 'מערכת יחסים טובה במפתיע' עם הילרי", משחזר אייזנשטט את דברי המקורב.

"נתניהו אומר ש'קל לעבוד איתה' ושבאופן אינסטינקטיבי יחסה לישראל אוהד יותר מהיחס של הבית הלבן", הוא ממשיך. בדבריו הוא אף מתייחס לשיחת נזיפה קשה שקיימה קלינטון עם נתניהו במרס 2010 - שיחה שזכתה לכינוי "שיחת 43 הדקות" ואומר: "אפילו אז, כשנתניהו רצה לטרוק לה את הטלפון בפנים, הוא הרגיש שהיא פשוט חוזרת על נקודות שהוכתבו לה על ידי הבית הלבן".

הבעל מזיק בסקרים? הילרי וביל קלינטון (צילום: רויטרס)
הבעל מזיק בסקרים? הילרי וביל קלינטון | צילום: רויטרס

במסמך נוסף תיאר אחד היועצים את החשש שהביעו גורמים ישראלים מפני המדיניות שתנחה את קלינטון אם תיבחר לתפקיד הנשיאה. "הם מודאגים שממשל קלינטון יתמקד בתהליך השלום עם הפלסטינים ובפתרון שתי המדינות ובלא באיומים החיצוניים על ישראל (אירן, חיזבאללה, חמאס)", כתב היועץ. "נתניהו פחות מודאג מעמדותיה של קלינטון עצמה אלא מכך שזאת תהיה עמדתם של בכירים רבים בממשל שלה".

2,000 המסמכים החדשים שהודלפו על ידי וויקיליקס מתמקדים בהתכתבויות בין יועצי קלינטון לבין ראש הסגל שלה ג'ון פודסטה. בין היתר נחשפות שם הודעות שמפרטות טקטיקות של קמפיין קלינטון. "התכתבתי היום עם דמות בולטת בתקשורת שמשוחחת עם מקורבים לקלינטון", נכתב באחד המיילים. "המקורבים טוענים שחיי המין של ביל קלינטון עלולים להזיק לה".