נתניהו (ארכיון)
נתניהו נגד בצלם | צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שבת) בחריפות את הופעתו אמש של נציג ארגון "בצלם" במועצת הביטחון של האו"ם, בה האשים כי "מדיניות ישראל בשטחים אכזרית", וכתב שמדובר ב"ארגון קיקיוני והזוי שהצטרף למקהלת ההכפשות נגד ישראל". נתניהו אף הודיע שעם כינוס מושב הכנסת הוא יפעל לשינוי חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי בארגון "בצלם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

נתניהו, ששוחח הערב בנושא עם יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, אמר כי פנה כבר בעבר בסוגיה ליועץ המשפטי לממשלה שאמר כי צריך לשנות את החוק.

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו התייחס ראש הממשלה לדיון שהתקיים אתמול במועצת הביטחון של האו"ם, בו הופיעו נציגי הארגונים "בצלם" ו"ידידי שלום עכשיו בארה"ב" וקראו לפעול נגד ישראל, והדגיש כי הם מחזרו את הטענה השקרית ש"הכיבוש וההתנחלויות" הם הסיבה לסכסוך.

חגי אלעד, מנכ
מנכ"ל בצלם חגי אלעד | צילום: רויטרס

"האמת היא שהפלסטינים תקפו את ישראל במשך כ-50 שנה, לפני שהייתה התנחלות אחת. הם ממשיכים לתקוף את ישראל מרצועת עזה, גם אחרי שיצאנו ממנה לחלוטין", כתב נתניהו. "הם תוקפים אותנו מיהודה ושומרון, תוך שהם דורשים לא רק את השטחים הללו, אלא גם את זכות השיבה ליפו, עכו וחיפה. את התביעות הללו הם מגבים בהסתה רצחנית שמכוונת אלינו מיום הקמת המדינה".

לדבריו, העובדות הללו מוכיחות כי שורש הסכסוך איננו "הכיבוש וההתנחלויות", אלא הסירוב הפלסטיני המתמשך להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם. "יו"ר 'בצלם' הפציר אתמול במועצת הביטחון לפעול נגד ישראל", כתב ראש הממשלה. "מה שהארגונים הללו לא מצליחים להשיג בבחירות דמוקרטיות בישראל, הם מנסים להשיג על-ידי כפיה בינלאומית. זהו מעשה לא ראוי".

"נמשיך לומר את האמת בישראל ובעולם: הכיבוש חייב להסתיים"

הוא הוסיף כי "בדמוקרטיה הישראלית באים לידי ביטוי גם ארגונים קיקיוניים והזויים כמו 'בצלם'. אבל רוב הציבור יודע את האמת. אנו נמשיך להגן על הצדק ועל המדינה שלנו מול כל הלחצים הבינלאומיים".

ב"בצלם" הגיבו לדברי נתניהו ואמרו: "לא נרד לרמתו של ראש הממשלה ולא נכנה אותו קיקיוני. אנחנו מאמינים שהציבור בישראל ראוי לדיון משמעותי בנוגע לכיבוש. בניגוד לזהות המוחלטת שמנסה ראש הממשלה לייצר בין הכיבוש לבין ישראל, אנחנו מתעקשים לומר בקול ברור: הכיבוש הוא לא ישראל והתנגדות לכיבוש אינה אנטי-ישראלית. ההיפך הוא הנכון".

בארגון הדגישו עוד כי "הביקורת החריפה נגד הכיבוש וההתנחלויות נשמעה מקיר לקיר במועצת הביטחון - הן מצד בנות בריתה הקרובות והחשובות של ישראל - ארה"ב, צרפת ובריטניה - והן מצד מדינות כמו רוסיה וסין, שנתניהו מתהדר בטיפוח הקשרים עמן. אבל לראש הממשלה אין תשובות לתת לציבור בישראל, אז הוא מצטרף ללפיד ולצל, נגד בצלם. זה לא ירתיע את בצלם ואת מאות האלפים בישראל שמתנגדים לכיבוש. נמשיך לומר את האמת בישראל ובעולם: הכיבוש חייב להסתיים".