קלינטון ונתניהו בפגישתם בניו יורק (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
קלינטון ונתניהו בפגישתם בניו יורק | צילום: קובי גדעון, לע"מ

יממה לאחר שנסגרו הקלפיות בבחירות לנשיאות ארה"ב, שוחח במהלך הלילה (רביעי) ראש הממשלה נתניהו עם המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון. בשיחתם הודה נתניהו למזכירת המדינה לשעבר על תמיכתה בישראל במהלך השנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד הבהיר ראש הממשלה בשיחת הטלפון עם קלינטון כי יש לה הזמנה פתוחה לבקר בישראל בכל עת. אתמול שוחח נתניהו גם עם נשיאה הנבחר של ארה"ב דונלד טראמפ, באחת השיחות הראשונות שקיים טראמפ עם מנהיג בעולם אחרי פרסום התוצאות.

בשיחתם דנו השניים במספר סוגיות אזוריות וטראמפ אף הזמין את ראש הממשלה נתניהו לפגישה בארצות הברית בהזדמנות הראשונה. נתניהו בירך את טראמפ על ניצחונו בבחירות ואמר לו כי אין לארה"ב בעלת ברית טובה יותר מישראל.

"לנשיא ולרה"מ יחסים טובים" (צילום: קובי גדעון לע"מ)
ברך אותו על בחירתו. נתניהו וטראמפ | צילום: קובי גדעון לע"מ

מוקדם יותר אתמול, עם פרסום תוצאות הבחירות באופן רשמי, בירך נתניהו את טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "הנשיא הנבחר טראמפ, ידידי, ברכות על היבחרך לנשיא ארצות הברית", אמר נתניהו בסרטון שפרסם. "אתה ידיד גדול של ישראל. במרוצת השנים הבעת בעקביות את תמיכתך ואני מעריך זאת עמוקות".

"אני מצפה לעבוד איתך כדי לקדם ביטחון, שגשוג ושלום", הוסיף נתניהו. "ישראל אסירת תודה על התמיכה הנרחבת שאנו זוכים לה בקרב העם האמריקני ואני בטוח ששנינו, בעבודה משותפת, נביא את הברית האיתנה בין שתי המדינות שלנו לגבהים חדשים". זמן קצר לאחר מכן צייץ בנו של טראמפ מחדש את הברכה של נתניהו.