הפלסטינים בסוכה באפרת, בשבוע שעבר
הפלסטינים בסוכה באפרת, בשבוע שעבר | צילום:

הפלסטינים שביקרו בסוכה בהתנחלות שוחררו ממעצר: לאחר שדיווחנו כאן בחדשות 2 בשבוע שעבר על ביקורם המפתיע של 4 פלסטינים בסוכתו של ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, במהלך חג הסוכות - ולאחר מכן על כך שהרשות הפלסטינית עצרה וחקרה אותם עם שובם מהביקור, הארבעה שוחררו הערב (ראשון) לבתיהם - זאת לאחר התערבות של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

מוקדם יותר היום, תקף ראש הממשלה נתניהו בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו את הארגונים הפועלים בשטחים על "שתיקתם" על כך שהפלסטינים שהגיעו לבקר בסוכה שהוקמה בהתנחלות אפרת כמחווה של שלום ורצון טוב, נעצרו על ידי הרשות הפלסטינית זמן קצר לאחר הביקור.

"נתניהו פועל כדי למנוע בחירות" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
תקף את ארגוני השמאל. נתניהו | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

"לפני ימים ספורים ביקרו מספר פלסטינים בסוכתו של ראש מועצת אפרת עודד רביבי", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הם באו לכבד את חג הסוכות ואת שכניהם היהודים, והם כובדו באירוח כמיטב המסורת. המבקרים הללו לא עשו רע לאיש. אבל כששבו מהביקור נעצרו ארבעה על ידי הרשות הפלסטינית. לדברי בכירים ברשות, הם עתידים להישפט ולהיכלא בגין הפשע של 'נורמליזציה עם ישראל'", ציין נתניהו. "היכן זעקת ארגוני זכויות האדם? היא איננה. למרבה הבושה, הארגונים הללו שותקים".