רה"מ נתניהו בסיור בבירה, בשבוע שעבר (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
רה"מ נתניהו בסיור בבירה, בשבוע שעבר | צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

אין ביקורי ח"כים ושרים על הר הבית - עד להודעה חדשה: על רקע המתיחות בבירה וגל הטרור המתמשך, הורה לאחרונה ראש הממשלה נתניהו למשטרה שלא לאפשר עליית ח"כים ושרים למתחם הר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

למרות ההוראה החד משמעית של נתניהו לחבריו לממשלה וליתר חברי הכנסת, היא אינה תקפה לח"כים הערבים, שימשיכו לעלות להר ולפקוד את מסגד אל-אקצא. נתניהו מעוניין למנוע מתיחות מיותרת סביב המתחם הנפיץ ממילא, ולכן הורה לשוטרים לאכוף עליית שרים וחברי כנסת שאינם ערבים למתחם ההר.

אחד השרים שמרבה לבקר בהר הבית הוא שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי). "הייתי רוצה לראות שיהיה פה בית מקדש. אנחנו מתפללים לזה שלוש פעמים ביום", אמר בעבר, "אני מקווה שיגיע היום שבו הריבונות תהיה מאה אחוז שלנו ולא תהווה שום שיקול".

לדבריו, "המוסלמים עושים פה כבתוך שלהם. הם מחללים פה את המקום ורק היהודים עולים לפה בקבוצות קטנות ורק בשעות מסוימות. זה צריך להשתנות. אין לזה שום סיבה".

אונסק"ו תהפוך ההחלטה? (צילום: חדשות 2)
מתחם נפיץ. הר הבית | צילום: חדשות 2

נתניהו בעד סגירת החנויות ברחוב הגיא

במקביל, פנה אמש (רביעי) נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה חד-משמעתית לאפשר את סגירת חנויות הרוכלים ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. מדובר בחנויות של אותם הרוכלים שתועדו כשהם אינם מסייעים לאודל בנט בזמן שנדקרה על ידי מחבל במוצאי שבת האחרון.

נתניהו אמר לוינשטיין כי לא יכול להיות שלא יהיו סנקציות ולא תהיה ענישה להתנהגות כמו זו שנצפתה בערב הפיגוע, כשאנשים שעומדים, מקללים, יורקים ולא מושיטים עזרה. הרוכלים בחנויות ברחוב בו התרחש הפיגוע תועדו במצלמות כשהם עומדים מנגד, למרות קריאותיה של בנט לעזרה.

ארכיון (צילום: חדשות 2)
נתניהו דורש לסגור חנויות ברחוב הגיא | צילום: חדשות 2

מבית החולים הדסה עין כרם בו מאושפזת אודל, אלמנתו בת ה-22 של אהרן בנט שנרצח בפיגוע, נמסר כי חל שיפור במצבה ובמצבו של בנם בן השנתיים שמאושפז לצידה. "רצתי עשרות מטרים עם סכין בכתף כשכולי מדממת, ערבים שראו אותי מחאו כף וירקו עליי, אמרו לי 'הלוואי ותמותי גם את'", היא שחזרה ממיטת בית החולים.