"שלושה חודשי חירום". א-סיסי (צילום: חדשות 2)
סיסי בוועידה, היום | צילום: חדשות 2

נשיא מצרים עבד אל פתאח א-סיסי דיבר היום (ראשון) בוועידה לשיקום רצועת עזה המתקיימת בקהיר, וקרא לישראל לסיים את הסכסוך עם הפלסטינים: "הגיע הזמן לעשות שלום". עוד הוסיף כי יש לסייע לעם הפלסטיני בשיקום הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקהיר נפתחה היום הוועידה הבינלאומית לשיקום רצועת עזה בעקבות אירועי מבצע "צוק איתן". ברשות הפלסטינית, שם העריכו את הנזק הרב ברצועה בארבעה מיליארד דולרים, מקווים לגייס את הסכום, בעיקר ממדינות ערב שהבטיחו בעבר לסייע למאמצי השיקום. ישראל, עם זאת, נותרה מחוץ לוועידה.

_OBJ

כבר אמש נחת במצרים יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, שנפגש עם שר החוץ המצרי ומזכ"ל הליגה הערבית. הפלסטינים מקווים כי כינון ממשלת האחדות, שלמעשה הופך את הרשות לאחראית על הרצועה, תעודד את התורמים מרחבי העולם לפתוח את הכיס. בשלב זה לא ברור עד כמה יהיו נדיבות המדינות, שחוששות כי סבב נוסף של אלימות עלול להחזיר את הגלגל לאחור.

בין הנציגים ושרי החוץ הרבים שצפויים לנחות היום בקהיר ניתן למצוא גם את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שעל פי מחלקת המדינה יקרא לחידוש המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים ולמציאת פתרון המבוסס על רעיון שתי המדינות. הקריאה הזו תגיע למרות היעדרותה של ישראל מהוועידה, לאחר שלא הוזמנה להשתתף בה.