שלום בין ישראל לפלסטינים בתוך שנתיים? שר החוץ הצרפתי, לורן פביוס, הציג היום (שישי) בפני הפרלמנט תכנית חדשה לכינון שלום בין הצדדים במסגרת זמן של שנתיים. במידה ולא יושג שלום בין הצדדים עד למועד הסופי - צרפת תכיר חד צדדית בקיומה של מדינה פלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התכנית המדינית הצרפתית, ינוהל משא ומתן בין ישראל לפלסטינים בפיקוח מועצת הביטחון של האו"ם בשנתיים הקרובות - במטרה לחתום על הסכם קבע בתום התקופה. במקביל לשיחות, תארח צרפת ועידת שלום אזורית בהשתתפות הצדדים, נציגי האיחוד האירופי והליגה הערבית לצורך קידום השיחות והגעה לפתרון הסכסוך.

"חייבים להגדיר לוח זמנים ברור, אחרת זה יהיה סתם עוד תהליך", אמר היום שר החוץ הצרפתי שהבהיר כי במידה וההסכם לא יושג בחלון הזמן שיוגדר, צרפת תכיר במדינה פלסטינית באופן חד צדדי. "ניאלץ להכיר במדינה פלסטינית ללא דיחוי. אנחנו נהיה מוכנים לכך", הדגיש פביוס.

הפרלמנט הצרפתי יכיר בהקמת מדינה פלסטינית

ביום שלישי הקרוב תתקיים בפרלמנט הצרפתי ההצבעה על ההצעה הקוראת לנשיא פרנסואה הולנד להכיר במדינה פלסטינית. ההצעה צפויה לעבור ברוב גדול - אולם לא צפויה לשנות בשלב זה את מדיניותה של צרפת בכל האמור להכרה במדינה הפלסטינית.

ניסיון לחדש את הקשר - נתניהו ואבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
יחזרו בקרוב לדבר? נתניהו ואבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשותעל ההחלטה העתידית אם להכיר בפלסטין עשוי להשפיע גם סקר חדש במדינה שמגלה כי 63% מהצרפתים תומכים בהקמת מדינה עצמאית לפלסטינים.