תקרית דיפלומטית בכביש: שוטרי תנועה של מחוז ש"י הבחינו בשיירת כלי רכב שנוסעת בפראות בכביש 60 בין עלי לשילה ועוקפת מכוניות על קו הפרדה רצוף. הם עצרו את הנהגים לבדיקה וגילו כי מדובר בשיירה של ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השוטרים לקחו את פרטי הנהגים ושחררו את השיירה לדרכה. הנהגים זומנו בהמשך היום לחקירה במשרדי אגף התנועה מחוז ש"י.

בינואר האחרון אירעה תקרית דומה, כשחמדאללה עוכב לאחר שקצין צה"ל הבחין בשיירתו עוקפת על קו הפרדה רצוף, ומאלצת מכוניות אחרות לסטות לשולי הדרך, במהלך נסיעה בכביש 60 באזור רמאללה.

הקצין, ביחד עם חייל שהיה אתו, החלו רודפים אחרי רכבו של ראש הממשלה הפלסטיני, שלווה בשתי מכוניות נוספות, וסימנו להם לעצור. אולם, במשטרה אומרים כי איש לא נשמע להוראות, ורק אחרי שחזר והתעקש הקצין הסכימה הפמליה הפלסטינית לעצור בצד.

ראש הממשלה המכהן. ראמי חמדאללה (צילום: רויטרס)
השיירה שוב הסתבכה עם המשטרה, חמדאללה | צילום: רויטרס

בינואר האחרון: שיירת חמדאללה התעמתה עם קצין צה"ל

"הם נסעו אחרי הרכב של ראש הממשלה הפלסטיני, שעקף בפס לבן במהירות מופרזת ועקף רכבים בשטח בריבונות ישראלית", סיפר עד ראייה לאירוע. אחרי שאנשיו של ראש הממשלה הפלסטיני עצרו בצד הדרך, הותקף הקצין והחליט להזעיק את המשטרה.

"היו שם יותר מ-15 מאבטחים שדחפו וקיללו אותו, אחד מהם שם יד על האקדח באיום", הוסיף עד הראייה. אחת השוטרות שהגיעה למקום הותקפה אף היא בידי מאבטח פלסטיני, בעוד חמדאללה יושב ברכב ומנחה את אנשיו כיצד לנהוג. בשלב מסוים הודיע ראש הממשלה הפלסטיני כי הפמליה לא תזוז עד שהשוטרים יתנצלו בפניהם.

במשטרת מחוז ש"י החליטו שלא להעצים עוד את התקרית, ומאחר והכל תועד, ובידיהם החזיקו את פרטי המאבטחים הפלסטינים - הורה מפקד מחוז ש"י לשוטרים לעזוב את המקום מבלי להתנצל. ראש הממשלה ופמלייתו המשיכו לדרכם.