נתניהו. השימוע ייתעכב? (צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות)
הקבינט יתכנס. נתניהו | צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות

בצל המשבר מול מוסקבה, בעקבות הפלת המטוס הרוסי במהלך תקיפת צה"ל בלטקיה, והחלטת רוסיה להעביר לסוריה את מערכות הטילים S-300, יתכנס הבוקר (שלישי) הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון מיוחד. לאחר הדיון ימריא ראש הממשלה נתניהו לעצרת האו"ם בניו יורק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול שוחח ראש הממשלה עם הנשיא פוטין בעקבות ההאשמות הרוסיות וההחלטה לצייד את צבא אסד במערכת ההגנה המתקדמת ואמר לו כי העברת מערכות נשק מתקדמות לידיים ללא אחראיות רק תגביר את הסכנות באזור. נתניהו הדגיש בפני פוטין כי ישראל תמשיך להגן על ביטחונה ולשמור על האינטרסים שלה.

בנוסף, טען רה"מ כי הוא בוטח בתחקיר הצה"לי לגבי השתלשלות האירועים שהובילה לנפילתו של המטוס הרוסי בשמי סוריה והבהיר כי האחריות לאירוע המצער מוטלת על הצבא הסורי ועל אירן ש"מערערות את היציבות באזור כולו".

המטוס הרוסי שהופל בסוריה (צילום: סקי ניוז, חדשות)
דגם המטוס הרוסי שהופל | צילום: סקי ניוז, חדשות

גם בארה"ב הגיבו להתפתחויות והיועץ לביטחון לאומי בממשל טראמפ, ג'ון בולטון, קרא לרוסיה לשקול שוב את העברת מערכות הגנה. לדבריו, אירן היא האשמה בתקרית ולא ישראל והמהלך הרוסי לצייד את צבא אסד במערכת המתקדמת מהווה "הסלמה משמעותית".

דבריו של בולטון מגיעים שעות לאחר שדובר הקרמלין האשים את ישראל ב"פעולות מכוונות" שגרמו להפלת מטוס הביון הרוסי בשבוע שעבר. הדובר, דמיטרי פסקוב, הזהיר שפעולות ישראל יפגעו בקשר בין שתי המדינות ואמר לכתבים כי האמצעים החדשים - בהם אמצעים אלקטרוניים לשיבוש מערכות קשר - נועדו "להגביר את הביטחון" של אנשי צבא רוסיה על אדמת סוריה.