ינסה לשחזר את המנדטים שקיבל ב-2015. עודה
עודה, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

אחרי הניסיון להביא את המחאה נגד חוק הלאום לאו"ם - פני הח"כים מהרשימה המשותפת לאיחוד האירופי: חברי המפלגה לא נרתעים - וממשיכים בפעילות בינלאומית בעניין, כשהפעם על הפרק סדרת פגישות עם ראשי האיחוד האירופי וניסיון להביא לגינוי של ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נציגות של הרשימה המשותפת בראשות היו"ר איימן עודה תמריא השבוע לבריסל לסדרה של פגישות באיחוד האירופי. בלב הביקור פגישה עם שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני, עם שרי חוץ ושגרירים נוספים. ומה בעצם המטרות?

  • הכרה כמיעוט לאומי עם זכויות אזרחיות ולאומיות.
  • גינוי של האיחוד האירופי לחוק הלאום.
  • תמיכת האיחוד האירופי בגינוי חוק הלאום באו"ם.
  • הפעלת לחץ על ישראל לבטל את חוק הלאום (חוק האפרטהייד).
מנהיגי האיחוד, ארכיון
מנהיגי האיחוד, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

עודה גם מתכוון לפנות לאונסק"ו סביב הפגיעה במעמד השפה הערבית ולבקש את התערבותם. ברשימה המשותפת רואים את הגינויים מכל עבר ואת הלחץ הציבורי, אבל לא מתרגשים ומתכוונים להמשיך בקו הזה, במקביל לעתירה לבג"ץ נגד החוק. הם מסבירים זאת בכך ש"החוק לא שגרתי אז גם האמצעים שאנחנו נוקטים בהם לא שגרתיים". 

החוק השנוי במחלוקת גרר מחאות והפגנות רחבות היקף בארץ, וכעת נראה שהמאבק עולה שלב ומגיע לזירה הבינלאומית. לפני שבוע פרסמנו לראשונה ב"אולפן שישי" כי הפלסטינים, בשיתוף חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, מתכננים מהלך משותף באו"ם שבסופו יוסכם על גינוי לישראל.

על פי הפרטים שהגיעו לידי החדשות, מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת, השגריר הפלסטיני ריאד מנסור ובכירים פלסטינים נוספים מנסים להעלות את הצעת הגינוי שתביך את ישראל בחודש הבא, רגע לפני פתיחת העצרת הכללית והגעת כל המנהיגים לניו יורק, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון, כתב בעמוד הפייסבוק שלו בעקבות חשיפת החדשות לפנייה לאיחוד האירופי: ״מדובר בשיתוף פעולה מתוזמן ומאורגן עם אלו שרוצים לפגוע במדינת ישראל. בהתחלה חברי הכנסת הערבים הכחישו את הפניות לגורמים בינלאומיים, אחר כך הם השמיצו, והנה אנו מקבלים עוד הוכחה כי מדובר במהלך מתוכנן ומתואם שבו חברי כנסת מישראל חוברים לאלו הפועלים נגד מדינת ישראל".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/