תקרית אלימה בתל רומיידה בחברון – במהלך סיור של ארגון "שוברים שתיקה" ביישוב היהודי בעיר תועד שלשום (רביעי) אחד המשתתפים סוטר לילד בן עשר, תושב המקום. מדובר בנציג של ארגון TIPH – שהוא מעין כוח בינלאומי אזרחי משקיף בחברון. במהלך הסיור התפתח חיכוך בין מספר ילדים תושבי המקום למשתתפים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במשטרת מחוז ש"י עצרו את הפעיל שלשום לאחר התקרית בחשד לתקיפת קטין, ואתמול לאחר החקירה הוא שוחרר בתנאים מגבילים. מדובר באדם שנהנה מחסינות דיפלומטית, מה שאומר שגם משרד החוץ הישראלי נכנס לתמונה, וכעת בוחנים שם את המקרה. בין היתר, בהתאם להתפתחות החקירה שוקלים כעת האם לשלול ממנו את החסינות הדיפלומטית.

מדובר בארגון שבו חברות נורווגיה, איטליה, שוודיה, שווייץ וטורקיה. אותו פעיל לא אמור להיות בחלק היהודי בחברון במסגרת המנדט של הארגון הזה, ולכן אולי הוא הגיע לשם בלבוש אזרחי. הוא ציין בהרשמה לסיור של שוברים שתיקה שהוא פעיל של הארגון, כלומר בשוברים שתיקה היו אמורים להיות מודעים לך.

משוברים שתיקה נמסר בתגובה: "האדם המדובר נרשם לסיור דרך האינטרנט והורחק מיד עקב המעשה החמור. לפני הסיור ובמהלכו הנחינו, כפי שאנחנו עושים תמיד, את המשתתפים לא להגיב כלל לפרובוקציות של מתנחלים. שוברים שתיקה מגנה בכל תוקף כל גילוי אלימות כלפי ילדים, וגם את נפתלי בנט הקורא לירות בילדים פלסטינים בני שמונה".

מהיישוב היהודי בחברון נמסר בתגובה: "האירוע חושף את עומק התהום של שיתוף הפעולה בין שוברים שתיקה והמשקיפים הבינלאומיים העוינים. אנו דורשים לסלק לאלתר מהארץ את הסוטר האלים, להשעות את פעילות המשקיפים, ולהפסיק את הסיורים הפרובוקטיביים של שוברים שתיקה".