עריקאת: דורשים מדינה בגבולות 67' (צילום: רויטרס, חדשות)
עריקאת, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בדרך להאג? מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת אמר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים שקיים ברמאללה כי הרשות הפלסטינית פנתה לבית הדין הבינלאומי בהאג כדי שיפתח בחקירה נגד ישראל. " קוראים לבית הדין הפלילי הבינלאומי לזרז את פתיחת החקירה בנושא פשעי ישראל", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 עריקאת התייחס גם לאיומים של היועץ לביטחון לאומי של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ שאיים על מדינות שיפנו לבית הדין הבינלאומי.

ארצות הברית הודיעה אתמול על סגירת הנציגות הרשמית של הארגון לשחרור פלסטין (אש"ף) בוושינגטון. הצעד התקבל בתגובה לסירובם של הפלסטינים לשוב לשולחן המשא ומתן וכן בתגובה על הניסיונות הפלסטיניים לקדם חקירה פלילית נגד ישראל בבית הדין הבין-לאומי בהאג.

בהודעת מחלקת המדינה נכתב: "הממשל החליט לאחר בחינה מעמיקה שמשרדי נציגות אש"ף בוושינגטון ייסגרו. אפשרנו לאש"ף לנהל את פעולותיו שתומכות בהשגת שלום אמיתי וממושך בין הישראלים לפלסטינים. אולם אש"ף לא פעל לקדם כל התחלה של משא ומתן ישיר ורציני עם ישראל. להיפך, הנהגת אש"ף גינתה את תוכנית השלום האמריקנית שהיא עדיין לא ראתה וסירבה לפעול עם הממשל האמריקני במסגרת מאמצי השלום".

עוד נכתב בהודעה: "בשל כך, ובהתאם לחששות הקונגרס האמריקני, הממשל החליט לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון בשלב זה. ההחלטה עומדת בקנה אחד גם עם דאגות הממשל והקונגרס בעקבות ניסיונות פלסטיניים לפתוח בחקירה נגד ישראל בבית הדין הפלילי הבין-לאומי".

בירושלים בירכו על ההודעה ובלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו מסרו כי פניית הפלסטינים ל-ICC והסרבנות לשאת ולתת עם ישראל וארה"ב אינם הדרך לקדם שלום וטוב שארה"ב נוקטת עמדה ברורה בנושא זה.