טיבי וזחאלקה בכינוס הליגה הערבית בקהיר (צילום: חדשות)
טיבי וזחאלקה בכינוס הליגה הערבית בקהיר | צילום: חדשות

המאבק של הרשימה המשותפת בחוק הלאום נמשך: ח"כ אחמד טיבי וג'מאל זחאלקה נועדו הבוקר (שלישי) בקהיר עם מזכ"ל הליגה הערבית אחמד אבו אלע'ית, כחלק ממסע ההסברה הדיפלומטי של המשותפת נגד חוק הלאום. שרי חוץ רבים בליגה הערבית תקפו את החוק במהלך הכינוס, שהיה אמור לעסוק בעיקר במשבר באונר"א ובדאע"ש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביקורם של השניים בפסגת שרי החוץ של הליגה הערבית מצטרף לקמפיין בין-לאומי נרחב של הרשימה המשותפת נגד החוק. כפי שפורסם לראשונה באולפן שישי, ח"כים ערבים יצאו בשבוע שעבר לביקור באירופה שבמהלכו ניסו לגייס את ראשי האיחוד לפעול נגד החוק. ח"כ איימן עודה נפגש עם שרת החוץ של אירופה וטען שהיא "שותפה לדאגתנו כי החוק פוגע באזרחים הערבים". בעוד שבועיים צפוי ביקור נוסף של הנהגת הציבור הערבי במועצת זכויות האדם בז'נווה.

לדברי טיבי וזחאלקה, אבו אלע'ית כינה היום את החוק גזעני. "בעבר ישראל הציגה את עצמה כמדינה דמוקרטית , ונתניהו מציג אותה באמצעות חוק יסוד זה כמדינה גזענית על ידי חוק אפרטהייד", אמר.

ראשי הרשימה המשותפת במסע באירופה (צילום: הרשימה המשותפת, חדשות)
ראשי הרשימה המשותפת במסע באירופה | צילום: הרשימה המשותפת, חדשות

ח"כ טיבי וזחאלקה אמרו: "באנו כאן להסביר את השלכות החוק על הציבור הערבי ועל הסכסוך הלאומי כחלק ממסע ההסברה שלו בעולם. הוא יוצר אפלייה בוטה בין כלל האזרחים, ומבטל את האפשרות לשתי מדינות".

טיבי התייחס גם לצעדי ממשל ארה"ב נגד הרשות הפלסטינית ואש"ף: "מדובר במסע נקמה של טראמפ נגד העם הפלסטיני והנהגתו לאחר שהביעו את סירובם המוחלט לדון ברעיונות ההזויים שלו במה שקרוי ה'דיל של המאה' וניתוק היחסים איתו אחרי העברת השגרירות".

"ההחלטה הזו מתווספת להחלטה לחנוק את בתי החולים הפלסטיני בירושלים המזרחית והנסיון הנואל לסגור את אונר"א", הוסיף. "אף החלטה כזו לא תכריע את העם הפלסטיני והנהגתו ולא תעלים את הפליטים או תשנה את העובדה כי ירושלים המזרחית היא שטח כבוש. המנטליות של סוחר לא ממולח נכשלה פעם אחר פעם וגרמה לכך שארה"ב איבדה את מעמדה כמתווך בתהליך המדיני והסתפקה בטקסים המשיחיים של השגריר פרידמן והציוצים הימניים של גרינבלט".