א-סיסי ונתניהו, ארכיון (צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות)
פגישת נתניהו וא-סיסי בניו יורק, ארכיון | צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות

במסגרת הסכם ההסדרה בין ישראל לחמאס בתיווך המצרים, קטר תשלם את החשמל של עזה דרך ישראל ותממן את כל התשלומים לעובדי המשרדים הממשלתיים של חמאס בעזה, כך מדווחת היום (חמישי) רשת הטלוויזיה הערבית אל מיאדין. על פי הדיווח, במסגרת הסכם הפסקת האש שיהיה תקף לשנה, ישראל גם תאפשר מעבר ימי בין עזה לקפריסין בפיקוח ביטחוני ישראלי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בצל הביקורת בירושלים וברמאללה נגד רגיעה, ראש המודיעין המצרי הגנרל עבאס כאמל ביקר אתמול בתל אביב במסגרת המגעים להסדרה בין ישראל לחמאס, כך דווח הבוקר בעיתון אל-חיאת. בהמשך, צפוי כאמל להיפגש גם עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. לפי גורם פלסטיני שצוטט בדיווח, ייתכן שכבר מחר יכריזו בקהיר על ההסדרה.

"לא תהיה הסדרה ללא השבת הבנים" (צילום: באדיבות המשפחות, חדשות)
"לא תהיה הסדרה ללא השבת הבנים" | צילום: באדיבות המשפחות, חדשות

לפי הדיווח, השיחות של כאמל עם הצדדים עוסקות בפרטים הסופיים של הסכם משולב בין הצדדים. ההסכם כולל הסכמה על הפסקת אש, יישום פרויקטים הומניטריים ברצועת עזה ובשלב מתקדם יותר, משא ומתן עם חמאס בנושא חילופי שבויים ואסירים.

בימים אלה מבקרות בקהיר, בירת מצרים, שתי משלחות בכירות מטעם חמאס והג'יהאד האסלאמי, לצד משלחות מצד פלגים פלסטיניים קטנים יותר. בהמשך היום כאמל צפוי לנסוע לרמאללה על מנת להציג בפני אבו מאזן במוקטעה ברמאללה את פרטי ההסדר המתגבש.

צעדת השיבה ברצועת עזה‎ (ארכיון) (צילום: AP, חדשות)
הפסקת אש לשנה ונתיב ימי לעזה | צילום: AP, חדשות

גורם מדיני ישראלי אמר אתמול בתום ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני כי לא תהיה הסדרה עם חמאס מבלי להשיב את גופות החיילים ואת אזרחי ישראל שנמצאים בידי חמאס. "לא תהיה הסדרה אמיתית בלי השבת בנינו ואזרחינו הביתה והבטחת השקט לאורך זמן", אמר הגורם.

הפורום הבכיר התכנס אתמול בפעם הרביעית בשבועיים האחרונים על מנת לדון במגעי ההסדרה מול חמאס. הגורם המדיני הבהיר שהשקט בימים האחרונים הוא תוצאה של פעילות תקיפה של צה"ל שתימשך בהתאם לצורך. "השקט הושג בעקבות ההבנות שקידמו המצרים והאו"ם", אמר הגורם והתייחס להקלות שהחילה ישראל על תושבי עזה.

"לאור זאת חודשה פעילות מעבר כרם שלום ונפתח מרחב הדייג", הוא הוסיף והדגיש: "ככל שההתחייבות הזאת תשמר, ניתן יהיה לטפל בסוגיות הומניטאריות ובתוכן השבת בנינו ואזרחינו".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/