ראש הממשלה נתניהו נפגש היום (רביעי) עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. השניים נפגשים בשולי העצרת הכללית של האו"ם, בה נאם אתמול טראמפ ובה צפוי נתניהו לנאום מחר. "אנחנו עם ישראל ב100%", אמר טראמפ בתום פגישתם של השניים. בתשובה לשאלת דנה ויס הפרשנית המדינית של "החדשות" אמר הנשיא: "אני אוהב את פתרון 2 המדינות, חושב שהוא יעבוד הכי טוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהמשך דבריו הוסיף הנשיא האמריקני כי הוא מאמין שישראל והפלסטינים יגיעו להסכם שלום ביניהם, אך הוסיף כי זה "ייקח זמן". טראמפ הדגיש כי "אני מצפה גם מישראל לעשות צעד לטובת הפלסטינים. אומרים שזו העסקה הקשה מכולן - זה חלום שלי להצליח להשיג את זה לפני סוף הקדנציה שלי".

"הז'יטון הגדול ביותר הוסר מהשולחן", אמר טראמפ בנוגע למה שהוא מצפה מישראל במשא ומתן מול הפלסטינים. "אנחנו צריכים עסקה הוגנת. עסקאות צריכות להיות טובות לשני הצדדים. ישראל קיבלה את הז'יטון החזק ביותר".

ראש הממשלה נתניהו הודה לטראמפ על הדברים שנשא בעצרת נגד אירן. "תודה על התמיכה המדהימה שהפגנת כלפי ישראל באו"ם - איש לא תמך בנו כמוך, אחרי העברת השגרירות לירושלים נגעת בלבנו, ואני רוצה לומר כמה אנחנו מעריכים את זה. הברית הישראלית-אמריקנית מעולם לא הייתה חזקה יותר, היא חזקה מתמיד תחת הנהגתך".

נתניהו הודה על דבריו של טראמפ נגד אירן (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו הודה על דבריו של טראמפ נגד אירן | צילום: רויטרס, חדשות

"ישראל תמשיך לעשות את שנחוץ בסוריה, בלבנון ובכל מקום אחר. אין לנו ספק שכשאנו עושים זאת נהנה מתמיכתה של הנשיא דונלד טראמפ וארה"ב", הוסיף נתניהו.  טראמפ גיבה את המדיניות הישראלית ואמר: "היא תקיפה ואין לה ברירה אלא להיות תקיפה".

"אני אשמח לחדש את הדיונים עם אירן", הוסיף טראמפ. "אני רוצה שתהיה תוכנית יציבה, ששני הצדדים מסכימים לגביה לפני שמתחילים משא ומתן, זה מצב מורכב אבל אני חושב שיש לנו כמה רעיונות טובים".

טראמפ צפוי להיפגש גם עם מנהיגי מצרים, צרפת, יפן ובריטניה. הנשיא האמריקני יעמוד גם בראש ישיבה מיוחדת של מועצת הביטחון שתתמקד בסוגיית אירן ותעסוק גם במלחמת האזרחים בסוריה, צפון קוריאה ורוסיה.