שלטים אנטישמיים בארגנטינה
שלטים אנטישמיים בארגנטינה | צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא אמש (ראשון) לארגנטינה, לביקור ראשון של ראש ממשלה מכהן באמריקה הלטינית. קבלת הפנים הדיפלומטית אצל הנשיא מאוריסיו מאקרי צפויה להיות חמה, אך נראה שחלק מהתושבים במקום בחרו לקבל את פניו של נתניהו בכרזות אנטי-ישראליות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פעילים פרו פלסטינים תלו שלטים בבירה בואנוס איירס, עליהם הופיע דיוקנו של נתניהו תחת המילה "מבוקש". לפי השלטים, רה"מ "מבוקש על פשעים נגד זכויות אדם ורצח העם הפלסטיני". בנוסף, נתלו תמונות של נתניהו במדי אס.אס שדימו אותו להיטלר, ונכתב עליהן: "החוצה ציונים מפלסטינה, החוצה נתניהו".

כרזות בארגטינה לקראת ביקורו של רה
צילום:

סגן וממלא מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וראש המאבק באנטישמיות העולמית, יעקב חגואל, גינה את תליית השלטים: "אנו רואים בחומרה את אותם שלטים שנתלים ביום ההיסטורי הזה, שראש ממשלת ישראל מגיע לארגנטינה. השלטים זועקים אנטישמיות ושנאה נגד ישראל. ההסתדרות הציונית העולמית תמשיך להיאבק בנגע הזה".

אמש לפני ההמראה, נתניהו הזכיר כי בתום ביקורו במקסיקו הוא ימריא לעצרת האו"ם בניו יורק, שם ייפגש עם הנשיא טראמפ בשולי העצרת. נתניהו סירב להתייחס בדבריו לקריקטורה האנטישמית שהעלה בנו, ורעייתו שרה שנלוותה אליו בחרה שלא להתייחס לגוף הטענות שהועלו נגדה בטיוטת כתב האישום ורק איחלה "שנה טובה לכולם".