נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (צילום: רויטרס)
אבו מאזן ונתניהו. ארכיון | צילום: רויטרס

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן התקשר היום (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו וגינה את הפיגוע בהר הבית, בו נרצחו השוטרים רס"מ האיל סתאוי וכמיל שנאן ז"ל. בשיחה ביקש נתניהו מאבו מאזן להפסיק את קריאות הרשות לעלות להר הבית. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו הבהיר שישראל תנקוט את כל הפעולות הדרושות כדי להבטיח את הביטחון בהר הבית, ללא שינוי בסטטוס קוו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס גם הוא לפיגוע בירושלים. "מי שהופך מקום קדוש לזירת פיגוע טרור, מבצע מעשה נתעב שמטרתו להצית אש בין בני הדתות השונות", אמר ליברמן. "מדינת ישראל תמשיך להילחם בנחישות, בעוצמה ובלי פשרות במחבלים, בשולחיהם, ובמי שמסית אותם. אני מחזק את ידיהם של חיילי צה"ל, שוטרי משטרת ישראל ושאר אנשי כוחות הביטחון במאבקם היומיומי האמיץ בטרור".

הירי וההשתלטות על אזור הפיגוע בהר (צילום: חדשות)
תיעוד חיסול המחבלים | צילום: חדשות

"אני מחזק את ידיהם של חיילי צה"ל, שוטרי משטרת ישראל ושאר אנשי כוחות הביטחון במאבקם היומיומי האמיץ בטרור", סיכם שר הביטחון. "אני משתתף באבלן הכבד של משפחותיהם של האיל סתאוי וכמיל שנאן זכרם לברכה, השוטרים שנרצחו בפיגוע הטרור הבוקר".

ליברמן, ארכיון (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
ליברמן: "מעשה נתעב" | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

"‏עם ישראל כולו מבכה את נפילת שני בנינו, לוחמי המשטרה מהעדה הדרוזית, רס״מ כמיל שנאן, בן 22, ורס״מ האיל סתאוי, בן 30, חיוכיהם האוהבים נדמו. העם היהודי קשור בברית-חיים עם אחינו הדרוזים", אמר שר החינוך נפתלי בנט ואמר כי פנה לראש הממשלה על מנת לכנס קבינט מיחד לבחינת נוכחות מדינת ישראל בהר הבית. "אל מול ההסתה הפלסטינית רק יד של פלדה. לא הכפלת העיר קלקיליה שעל כביש 6, ולא ייבוא מיליוני צאצאי פליטים פלסטינים מארצות ערב לתוך אדמתנו. רק יד קשה מול אויב אכזר".

נפתלי בנט, מרחיב את הרשימה (צילום: לע"מ, חדשות)
בנט: "אל מול ההסתה הפלסטינית רק יד של פל | צילום: לע"מ, חדשות

נשיא המדינה ראובן ריבלין גינה את הפיגוע הרצחני בהר הבית. "מתקפת הטרור הרצחנית בהר הבית נבלמה על ידי שוטרי ישראל האמיצים שמנעו בגופם אסון כבד אף יותר", אמר הנשיא. "לא ניתן לגורמים רצחניים המחללים את שם האל לגרור אותנו ללחימה עקובה מדם ונטפל ביד קשה בכל זרועות הטרור ובמבצעיו. אנו חבים חוב חיים לבנים שאיבדנו".

_OBJ

"ליבנו עם המשפחות השכולות בשעות הקשות האלו ואנו נושאים תפילות להחלמתם של הפצועים", הוסיף הנשיא. "‏מדינת ישראל תגן ביד חזקה על ריבונותה ועל אזרחיה ולא תתן לאף גורם להתסיס את האזור ולדרדר אותו למלחמת דמים. זוהי שעתה של המנהיגות הערבית בישראל ואף מחוצה לה להביע עמדה ברורה נגד מתקפה נפשעת זו.‏"