ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר כי שוחח היום (רביעי) במשך שלוש שעות עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "אירן מנסה לעשות 'לבנוניזציה' של סוריה", אמר ראש הממשלה לפוטין. "לא נאפשר להם לפתוח חזית טרור נוספת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה סיפר כי עיקר שיחתו עם הנשיא הרוסי עסקו בהתבססות האירנית בסוריה והניסיון שלה ליצור רצף יבשתי מאירן ועד הגבול הישראלי. לטענת ראש הממשלה האירנים ינצלו את המצב כדי להעביר עשרות אלפי חיילים ומליציות שיעיות ולבנות בסיסים אירניים שיפעלו נגד ישראל.

נתניהו הבהיר לפוטין שישראל תמשיך לפעול "היכן שצריך - על פי הקווים האדומים שהציב". נתניהו הוסיף כי ישראל ממשיכה לפעול מול העברות אמצעי לחימה מתקדמים ללבנון ושישראל תמשיך לפעול כך גם בעתיד.

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
"נפעל על פי הקווים האדומים" | צילום: רויטרס, חדשות

ישראל פועלת ככל הנראה על מנת להבטיח שבתום הלחימה בסוריה, ובהסכם שיגיע על עתיד המדינה, כוחות זרים לא יישארו במדינה.

במסיבת עיתונאים שקיימו השניים מוקדם יותר היום התריע נתניהו מפני התבססותה הצבאית של אירן בסוריה ואמר כי העוצמה שלה מתרחבת. "אירן עושה מאמץ מואץ להתבסס צבאית בסוריה וזה מהווה סכנה לישראל, למזרח התיכון ולעולם כולו", אמר נתניהו. "אירן כבר בתהליכי השתלטות מתקדמים על עירק, תימן ולמעשה היא כבר שולטת בלבנון".

בהמשך דבריו הבהיר נתניהו כי הוא רואה בניצחונות על דאע"ש "דבר מבורך", אמר והזהיר כי "מהמקומות שדאע"ש יוצר - אירן נכנסת". לדבריו, "אנחנו לא שוכחים לרגע שאירן מוסיפה לאיים כל יום בהשמדת ישראל, היא מחמשת ארגוני טרור והיא מחוללת אותו בעצמה. היא מפתחת טילים בין-יבשתיים עם כוונה לחמש אותם בנשק גרעיני, ומכל הסיבות הללו ישראל מתנגדת להמשך התבססותה של אירן בסוריה". בסיום דבריו הזהיר נתניהו כי "אנחנו נדאג להגן על עצמו בכל אמצעי נגד האיום הזה".

אמש קיבל נתניהו סקירה מהמשלחת שחזרה מהפגישות עם המועצה לביטחון לאומי האמריקנית בוושינגטון. חברי המשלחת הביעו סיפוק רב מכך שארה"ב הבינה לחלוטין את עמדות ישראל ביחס לפעילות האירנית בסוריה וסוכם שהצדדים יעמדו בקשר רציף בעניין זה.