נתניהו. הנחייתו חוקית? (צילום: רויטרס)
"טרור יכול להיות בכל מקום". נתניהו | צילום: רויטרס

יום לאחר פיגוע הדריסה הקטלני בניס, ומנהיגי העולם מביעים הזדהות עם העם הצרפתי. "הפיגוע שוב מזכיר לנו שטרור יכול להכות בכל מקום וצריך להילחם בו בכל מקום", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הישראלים עומדים מאוחדים עם העם הצרפתי היום", הוסיף נתניהו. "אנו משתתפים באבלם ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. ישראל מוכנה לעזור לממשלת צרפת להילחם ברשע עד שיובס".

"זה כואב ומצער שאני צריך לכתוב ולהביע פעם נוספת את תנחומיי הכנים, ואת תנחומיהם של כל אזרחי ישראל, לאחר מתקפת הטרור בניס", כתב נשיא המדינה ראובן ריבלין לנשיא צרפת, פרנסואה הולנד. "האיום השפל של הטרור הוא עלבון לערכים של צרפת".

ריבלין (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות)
"איום הטרור - עלבון לערכי צרפת". ריבלין | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות

"אלימות וציניות יוצאת דופן"

"מחשבותינו ותפילותינו מוקדשות למשפחות ולשאר האוהבים של כל אלו שנרצחו", אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה. אובמה אף התייחס לעובדה שהפיגוע בוצע ביום העצמאות הצרפתי, יום הבסטיליה, וציין את "החוסן הבלתי רגיל וערכי הדמוקרטיה שהפכו את צרפת למקור השראה בשביל שאר העולם".

"הדם על ידי אסד ושותפיו". אובמה (צילום: רויטרס)
"תפילותינו מוקדשות למשפחות". אובמה | צילום: רויטרס

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הביע תמיכה בצרפת כשצייץ בעמוד הטוויטר שלו: "הקנדים בהלם מהמתקפה בניס. לבנו עם הקורבנות, ואנו מזדהים עם העם הצרפתי". בהצהרה נפרדת הדגיש טרודו כי קנדה הציעה לממשלה הצרפתית כל עזרה אפשרית.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר כי הוא "בהלם מהאלימות והציניות יוצאת הדופן". במסר שהעביר לנשיא צרפת פרנסואה הולנד, אמר פוטין כי הפגיעה בטרור אפשרית רק אם "כל האנושות תפעיל יחד את המאמצים כדי להילחם במחבלים, במנהיגיהם, במממנים שלהם - בכל מקום בו הם מתחבאים".

ייפגש עם מפקד חיל האוויר? (צילום: רויטרס, חדשות)
"בהלם מהאלימות". פוטין | צילום: רויטרס, חדשות

"הקורבנות היו אנשים שחגגו את החירות"

נשיא האיחוד האירופי דונאלד טוסק, הביע תדהמה מהמתקפה נגד צרפת ביום חגה הלאומי, ואמר כי העולם כולו עומד מאוחד עם צרפת. "זהו פרדוקס טרגי", אמר טוסק. "קורבנות המתקפה היו אנשים שחגגו את החירות והאחווה. נעמוד מאוחדים עם משפחות הקורבנות, העם הצרפתי וממשלת צרפת במאבק נגד האלימות והשנאה".

"אנו מגנים בתוקף את הטרור על כל צורותיו", אמר ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג. "אנו מביעים את תנחומינו על הקורבנות, ונילחם בכל סוגי הטרור".