ימים ספורים אחרי פרסום סרטון "הטיהור האתני" של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עונה לו הערב (ראשון) יו"ר הרשות אבו מאזן ומצהיר: "ממשלת ישראל היא זו שמבצעת טיהור אתני והורגת במכוון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בנאום טלוויזיוני מוקלט לפלסטינים לרגל חג הקורבן אמר יו"ר הרשות כי "אנו לא עוסקים בהפרחת בלונים תקשורתיים על השלום ואיננו מבודדים כפי שטוענת ממשלת ישראל - היא זו שמבודדת ומבצעת טיהור אתני, מחללת מקומות קדושים והורגת במכוון".

"יש לשמור על חזית פנימית מלוכדת בפני רוחות התרעלה הישראליות", הוסיף אבו מאזן בתשובתו לנתניהו. "אנחנו לא במצב של בידוד כפי שממשלת ישראל מנסה לדמותנו. ממשלת הכיבוש היא זו שמבודדת בינלאומית, בפועל, כיוון שאינה רוצה להתקדם כפסע בדרך לשלום. היא ממשיכה את בניית ההתנחלויות, חילול המקומות הקדושים, הטיהור האתני וההרג בכוונה תחילה. זה הוביל לביקורת בינלאומית על ישראל בכל רחבי העולם".

"אנחנו איננו חובבי הפרחת בלונים תקשורתיים בנוגע לשלום - אנחנו חפצים בהגשמתו על קרקע המציאות", ציין יו"ר הרשות בנאומו. "עמדתנו הכנה כבר זכתה להוקרה בינלאומית חסרת תקדים".

ביום שישי האחרון פרסם ראש הממשלה את הסרטון המדובר, בו האשים את העולם בהתעלמות מהדרישה הפלסטינית למדינה בלי יהודים. הסרטון ספג גינוי חריף ממחלקת המדינה האמריקנית, שטענה כי מדובר בדברים שאינם ראויים ואינם תורמים.

"רבים מכם שמעו את הטענה שהקהילות היהודיות ביהודה ושומרון, הגדה המערבית, מהוות מכשול לשלום", אמר. "הרעיון הזה תמיד היה תמוה בעיניי, מאחר שאיש לא יטען ברצינות שקרוב לשני מיליון הערבים שחיים בתוך ישראל מהווים מכשול לשלום. כיוון שזה לא נכון – נהפוך הוא. הגיוון בישראל הוא סימן לפתיחותה ולנכונותה לשלום. אולם ההנהגה הפלסטינית דורשת מדינה פלסטינית בתנאי מקדים אחד: בלי יהודים. יש לכך ביטוי: הוא נקרא טיהור אתני".

נתניהו הוסיף כי "הדרישה הזו מקוממת. זה אף מקומם יותר שהעולם לא חושב שהיא מקוממת. יש מדינות 'נאורות' שאפילו מקדמות את השערורייה הזו.  שאלו את עצמכם: האם הייתם מקבלים טיהור אתני במדינה שלכם? טריטוריה ללא יהודים, ללא היספנים, ללא שחורים? ממתי צרות אופקים מהווה בסיס לשלום? ברגע זה ילדים יהודים בבתי ספר ביהודה ושומרון משחקים בארגזי החול עם חבריהם. האם הנוכחות שלהם הופכת את השלום לבלתי אפשרי? אני לא חושב כך".

"אני חושב שמה שהופך את השלום לבלתי אפשרי הוא חוסר סובלנות כלפי אחרים", ציין ראש הממשלה. "חברות שמכבדות את כל האנשים הן אלה שרודפות שלום. חברות שדורשות טיהור אתני אינן רודפות שלום. אני רואה בעיני רוחי מזרח תיכון שבו ערבים ויהודים צעירים לומדים יחד, עובדים יחד וחיים יחד זה לצד זה בשלום".

נתניהו סיכם את דבריו ואמר: "האזור שלנו צריך יותר סובלנות, ולא פחות. לכן בפעם הבאה שאתם שומעים מישהו אומר שיהודים לא יכולים לחיות במקום כלשהו, ודאי בארץ אבותיהם, חישבו לרגע על ההשלכות. טיהור אתני למען השלום זה מגוחך. הגיע הזמן שמישהו יאמר זאת והנה אמרתי זאת".