רגע לפני פגישתם של רה"מ נתניהו והמועמד הרפובליקני דונלד טראמפ הצפויה מחר (ראשון), נפגש יועצו של טראמפ דיויד פרידמן עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ויצא נגד הטענות כי שליטה יהודית ביו"ש תפגע ברוב היהודי במדינה. "לא חייבים לוותר על יהודה ושומרון כדי לשמור על צביון יהודי", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים נפגשו אחרי חתימה על ברית ערים תאומות בין המועצה לעיר הפסטד שבניו יורק, אז עלה נושא הדמוגרפיה בשטח ישראל. "ממש עכשיו 75% מהאוכלוסייה בישראל בתוך הקו הירוק היא יהודית", טען פרידמן. "יש 400 אלף יהודים שגרים ביו"ש ועוד 400 אלף יהודים במזרח ירושלים ובאופן מוזר הילודה במגזר הערבי יורדת".

פרידמן ודגן
פרידמן ודגן | צילום:לטענת פרידמן, ישנה מגמה של עזיבה ערבית משטחי יו"ש אך איש אינו מוחק את אלו שעזבו מרישום האוכלוסין. "כך שאם תשאל 10 סטטיסטיקאים שונים כמה ערבים חיים ביו"ש, אף אחד לא יכול לתת תשובה נכונה, אף אחד לא יודע", הסביר. "על פי רוב החישובים אם ניקח את כל שטח מדינת ישראל מנהר הירדן ועד לים התיכון ונכלול את כל שטחי יו"ש, היהודים יהוו לפחות 65% מהאוכלוסייה".

עוד הוסיף פרידמן כי "הטענה שאם היהודים ישלטו ביו"ש מדינת ישראל כבר לא תהיה מדינה יהודית זה לא נכון, זה לא מה שהמספרים אומרים. אבל אם נלמד את המספרים, נראה שכל הרעיון שאנחנו חייבים לוותר על יהודה ושומרון על מנת לשמר את צביונה היהודי של מדינת ישראל זה פשוט לא נכון".

פגישתם של פרידמן ודגן התקיימה כחלק ממסע הסברה שקיימה בשבועיים האחרונים יחידת קשרי החוץ שליד המועצה האזורית שומרון בארה"ב מסגרתו התקיים כנס למען השומרון ונגד ה-BDSבקונגרס האמריקאי. "דבריו של יועצו של טראמפ באותו ערב חיזקו את תחושתנו שללא ספק טראמפ עדיף על קלינטון מבחינת הציבור היהודי והישראלי ואני קורא לבעלי זכות הבחירה ביו"ש לממש את זכותם ולעשות את הבחירה הנכונה עבור עתיד מדינת ישראל", אמר ראש המועצה האזורית שומרון לאחר הפגישה.