נתניהו באו"ם, ארכיון (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
נתניהו בדרך לאו"ם. ארכיון | צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת אמש (ראשון) בניו יורק לקראת נאומו הצפוי הערב בשעה 19:00 בעצרת הכללית של האו"ם. לדבריו, הנאום שעדיין עובר ליטוש אחרון, צפוי להיות "חד כתער".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעל בימת האו"ם צפוי נתניהו לעסוק בשני נושאים עיקריים - הסוגייה האירנית והנושא הפלסטיני, ובמרכזו צפויה תשובה לדבריו החריפים של אבו מאזן באותו מעמד. בנאומו בסוף השבוע האחרון כינה יו"ר הרשות הפלסטינית את פעולתיה של ישראל במבצע "צוק איתן" - "רצח עם" וטען כי "ישראל מתכננת לבצע נכבה נוספת".

עם נחיתתו בניו יורק נפגש הלילה נתניהו עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, בפגישה ראשונה בין ראש ממשלת ישראל למקבילו ההודי זה למעלה מעשור. בפגישה דנו השניים על איום הגרעין האירני, כמו גם על איום הטרור האסלאמי המתפתח.

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
"מאיים במלחמה פוליטית". אבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

"אהדוף את ההשמצות והשקרים על ישראל"

בהמשך צפוי ראש הממשלה להיפגש עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ללא מצלמות - עדות ככל הנראה ליחסים המתוחים בין השניים. ביום רביעי יוועד ראש הממשלה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה במשך כשעה ורבע, פגישה קצרה מאלו שנערכו בעבר.

אמש, טרם יציאתו לעצרת האו"ם תקף ראש הממשלה את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן על נאומו באו"ם ואת דבריו של נשיא אירן חסן רוחאני בעצרת. "בכל מפגש אייצג את אזרחי ישראל ואהדוף בשמם את ההשמצות והשקרים שמוטחים כלפי המדינה שלנו", הצהיר נתניהו.

"אחרי נאום ההונאה של נשיא אירן ונאום ההסתה של אבו מאזן אומר את האמת של אזרחי ישראל מול כל העולם", הצהיר נתניהו טרם יציאתו לניו יורק.