ועידת בחריין - הפגנות זעם בעזה ובגדה: הפלסטינים בעזה ובגדה המערבית הפגינו היום (שני) נגד קיום הוועידה הכלכלית בבחריין ושרפו את תמונותיו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואמרו כי דיל עם טראמפ פירושו "עסק עם השטן". בסדר היום של הסדנה לא מוזכרות המילה "ישראל" ו"הרשות הפלסטינית" אך עזה והגדה המערבית כן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפגינים האשימו את ארצות הברית בהטיה פרו ישראלית וזעמו על כך שאין התייחסות לתביעותיהם המדיניות. אנשי עסקים פלסטינים אמרו כי יחרימו את הפסגה הכלכלית בבחריין, החלק הראשון בתוכנית השלום של טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר.

בתוכנית העבודה לסדנה בבחריין, שהתפרסמה הערב רשמית, המילה ישראל כלל לא מוזכרת - לעומת הגדה המערבית ועזה. כותרת הסדנה: "שחרור הפיתוח הכלכלי וההשקעות בגדה המערבית, עזה והאזור"‎. המפגש יתחיל רשמית בשעה 19:00 (שעון בחריין) בנאום של ג'ארד קושנר.

הפגנות בעזה נגד ועידת בחריין (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנות בעזה נגד ועידת בחריין | צילום: רויטרס, חדשות

בין הדוברים: שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין; ראשי חברות ותאגידים כלכליים מארה"ב, סעודיה, טורקיה, בריטניה, הודו וניגריה; כריסטין לגארד, מנהלת קרן המטבע הבינלאומית; דייוייד מלפאס, נשיא הבנק העולמי; מזכיר המדינה הסעודי מוחמד אל-שייח; נשיא פיפ"א; טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר.

ברקע הסדנה בבחריין, שגריר ישראל באו"ם דני דנון פרסם מאמר דעה ב"ניו יורק טיימס". דנון טען במאמר כי "כניעת הפלסטינים תוביל אותם לצאת מעבר אפל אל עתיד מזהיר". עוד ציין דנון: "ישראל מחכה למנהיג שמוכן לעשות את הטוב ביותר למען עמו".

עמית ולדמן השתתף בהכנת הידיעה.