גרינבלט ונתניהו, ארכיון (צילום: קובי גדעון לע"מ, חדשות)
נתניהו וגרינבלט, ארכיןו | צילום: קובי גדעון לע"מ, חדשות

שליח ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט תקף היום (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו את ארגוני הטרור החמאס והג'האד האסלאמי - לאחר שבחמאס טענו כי לא יהיה שקט באזור כל עוד ישראל נמצאת על אדמת פלסטין.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בציוץ שפרסם כתב גרינבלט: "איומי הטרור נמשכים מצד חמאס". לסיום הוסיף השליח האמריקני כי חמאס והג'האד האסלאמי הפלסטיני ממשיכים להביא סבל לפלסטינים בעזה.

הציוץ מגיע לאחר שאתמול פורסם ב ב"וול סטריט ג'ורנל" שחמאס חידש את תחמושת הטילים נגד ישראל, ובכירים בארגון צוטטו כשהם אומרים כי לא יהיה שקט באזור כל עוד "האויב נמצא על אדמה פלסטינית ועזה תחת מצור".

אילו ספרים קרא בכלא? יחיא סינוואר (צילום: רויטרס, חדשות)
סינוואר: "נמשיך להכניס ללבבות את המאבק" | צילום: רויטרס, חדשות

בסוף השבוע שעבר נאם מנהיג חמאס, יחיא סינוואר, לקראת יום ירושלים ושיגר איום לעבר ישראל בו הזהיר מפני עימות עם עזה. "אם האויב יעז לתקוף פעם נוספת לא נהסס לפגוע שוב בתל אביב ובערים אחרות בעוצמה כפולה ומכופלת".

סינוואר התייחס בנוסף גם לעסקת המאה של טראמפ: "כל העסקאות שמטרתן לחסל את הסוגייה הפלסטינית ייכשלו - עד שנשוב לירושלים ונשחרר אותה".

"דור אחרי דור נמשיך להכניס ללבבותינו את מושג המאבק", אמר סינוואר בנאומו והתייחס לעימות אפשרי עם ישראל. "עד לסיומו והסרת הכיבוש כולו. בעימות לפני האחרון ירינו אלף טילים לעבר האוייב, וגם טילי גראד מתוצרת אירנית".