קיבל הזמנה לבחריין, פולי מרדכי (צילום: דו"צ, חדשות)
קיבל הזמנה לבחריין, פולי מרדכי | צילום: דו"צ, חדשות

רשת "אל קודס" הפלסטינית דיווחה היום (שלישי) כי האלוף במילואים, יואב (פולי) מרדכי, שכיהן כמתאם פעולות הממשלה בשטחים, הסכים להשתתף בסדנה הכלכלית בבחריין בהזמנת ארצות הברית. הדיווח סותר את הפרסומים לפיהם הבית הלבן לא מתכוון להזמין נציגים ישראלים לוועידה בכדי לשמור על האירוע "לא פוליטי". מישראל טרם יצאה הודעה רשמית בנושא.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יש לציין כי מתנהלים מגעים לזימון מתאם פעולות הממשלה בשטחים הנוכחי, אלוף כמיל אבו רוקון, כנציג ישראלי בוועידה הכלכלית בבחריין. מתוקף תפקידו, אלוף אבו רוקון אמון על קידום וביצוע פרויקטים אזרחיים וכלכליים ביהודה ושומרון וברצועת עזה. בנוסף, אף השתתף בכנסי התרמות ובוועידות בינלאומיות נוספות ועוסק בנדון בימים אלו, במטרה לרתום גורמים בינלאומיים להשקעה בפרויקטים שיעזרו לעצור את ההידרדרות ההומניטארית ברצועה ולשמר את היציבות הביטחונית.

הוועידה, שצפויה להתקיים בבירה מנאמה, הינה השלב הראשון בתכנית השלום של הנשיא דונלד טראמפ שמכונה "עסקת המאה" ואליה צפויים להגיע נציגים ממדינות ערביות רבות, ביניהן סעודיה, ירדן, מצרים ואיחוד האמירויות. הפלסטינים, מצדם, הודיעו כי הם אינם מתכוונים להופיע לוועידה.

מאמינים באוטונומיה בלבד? (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
דיל המאה יוצא לדרך? ארכיון | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

כבר לפני כחודש הודיעו ברשות הפלסטינית שלא ישתתפו בוועידה, ובכלל כי הרשות ונציגיה הרשמיים מחרימים את תכנית השלום של ג'ארד קושנר, היועץ לבית הלבן שעומד מאחורי התכנית. נציגים מהמגזר העסקי הפלסטיני כן ישתתפו בכינוס, שמטרתו העיקרית להשיג תמיכה לתכנית השיקום של הכלכלה הפלסטינית.

מקור בממשל האמריקני מסר כי "אנחנו מזמינים אנשי עסקים ישראלים ואנשי עסקים פלסטיניים. אנחנו רוצים לשמור על האירוע א-פוליטי עד כמה שאפשר". גורמים מלשכת רה"מ מסרו בתגובה כי "ההחלטה התקבלה בתיאום בין ישראל לארה"ב.