"פגישה פוריה ונהדרת" (צילום: מתוך חשבון הטוויטר של בולטון, חדשות)
"פגישה פוריה ונהדרת" | צילום: מתוך חשבון הטוויטר של בולטון, חדשות

היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן, ג'ון בולטון, הודיע הלילה (בין שני לשלישי) כי קיים פגישה "פורה ונהדרת" עם נציגי המועצה לביטחון לאומי בוושינגטון ובראשם מאיר בן שבת, ראש המל"ל. בין היתר, הצדדים דנו בסוגיות ביטחוניות ובאיומים אזוריים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בולטון צייץ לאחר המפגש כי הנציגים "עסקו בתיאום סדרי העדיפויות הביטחוניות של שתי המדינות ובהרחבת שיתוף הפעולה בתחום הסייבר ובהתנגדות לשחקנים זדוניים במזרח התיכון ובראשם אירן. השותפות האסטרטגית שלנו משקפת את היחסים החמים בין הממשלות ואזרחי המדינות".

בולטון ובן שבת דנו גם ביחסים בין ישראל לסין, אותם לא רואה ארה"ב בעין יפה. הנשיא דונלד טראמפ הזהיר לאחרונה את ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם ירשה לסינים להמשיך להשקיע בפיתוח תשתיות ישראליות, דוגמת נמל חיפה החדש, היחסים הביטחוניים עם ארה"ב עלולים להיפגע.

גם מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפיאו, התריע כי שיתוף הפעולה הביטחוני יצומצם אם היחסים בין ישראל לסין ימשיכו להתהדק. על פי הדיווחים, האמריקנים חוששים גם מחדירה של חברות טכנולוגיה וסלולר סיניות כמו "וואווי" לשוק הישראלי. בולטון עצמו דן בנושא עם נתניהו לפני כשלושה חודשים בעת ביקורו בארץ.