הריאיון הבלעדי של ג'ונתן פולארד ביום שלישי האחרון במהדורה המרכזית עורר חשש כי בעצם קיומו הפר המרגל הישראלי את תנאי השחרור שלו. בסביבתו של פולארד הביעו אכזבה מהדברים שיצאו אתמול מלשכתו של נתניהו ומאמינים שישראל לא עושה מספיק בכדי להביא אותו לישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גורמים המכירים את תנאי השחרור ואת מצבו המשפטי של פולארד מרגיעים היום ואומרים שקיום הריאיון הוא אינו הפרה של תנאי השחרור ושאין חשש שהוא יחזור לכלא או שיהיה נתון לסנקציות בעקבות הדברים שאמר.

ג'ונתן ואסתר פולארד (צילום: המטה לשחרור פולארד, חדשות)
ג'ונתן ואסתר פולארד | צילום: המטה לשחרור פולארד, חדשותגם בוועד למען ג'ונתן פולארד הגיבו לדברים ואמרו כי בכירי ממשל ומשפט בארצות הברית כבר הביעו בעבר את עמדתם על כך שהמרגל הישראלי ריצה עונש חסר תקדים וקראו לקצוב את עונשו.

"אנו מקווים שלנוכח הקשרים החמים והקשב האמיתי הקיים בבית הלבן כיום, ראש הממשלה יקדיש את מלוא המאמצים הנדרשים בכדי להביא לסיום הסאגה והטרגדיה של פולארד הנמשכת כבר 34 שנים", אמרו בוועד.

בריאיון שנתן לשליחת החדשות לארצות הברית, יונה לייבזון, אמר פולארד כי הוא כועס על כך שלא עושים די כדי שיוכל לעלות לישראל - עד כדי כך שבסוף הוא מסכים לומר למצלמה את מה שהוא באמת חושב.

ג'ונתן פולארד (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'ונתן פולארד | צילום: רויטרס, חדשותכשנשאל אם הוא מאוכזב מהיעדר המאמצים שמפעילה ישראל להעלות אותו ארצה, פולארד השיב: "לולא הייתי מאמין בה' הייתי מדוכא מאוד כרגע. כדי להיות מאוכזב אתה צריך לצפות ליותר ורמת הציפייה שלי כל כך נמוכה אז אני לא מופתע". לאחר מכן פולארד עבר למתוח ביקורת חריפה על מה שהוא מכנה האדישות של הממשלה ועל הטיפול שלה בו ובאשתו.

"האדישות בנוגע להבאתנו לארץ הייתה מרסקת אותנו אלמלא הייתי יודע שאמונתנו בה' אם לא ידעתי שהאמונה שלנו ואהבתנו את הארץ ואת אנשיה חזקה כל כך שבסופו של דבר היא תוביל אותנו הביתה", אמר פולארד. לדבריו, אף גורם רשמי מטעם הממשלה לא נמצא איתו בקשר.