הסרטון שהוביל לביטול הגעת המשלחת הישראלית לבחריין? ברשתות החברתיות במדינה שבמפרץ הפרסי פורסם בימים האחרונים סרטון המסתיים בכיתוב "האזהרה האחרונה", ונועד למנוע מהישראלים להגיע לכנס הכלכלי שאליו הוזמנו. בסרטון ניתן לראות מטוס ישראלי עם מגן דוד על דפנותיו נוחת בנמל התעופה בבחריין וממנו יוצאת המשלחת הישראלית. כשהיא מגיעה למלון שבו היא מתארחת, רחפן מעופף מעל ראשיהם ומשליך פצצה על המקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול דווח כי משלחת ישראלית ביטלה ביקור בבחריין בשל חששות ביטחוניים. לפי הדיווח בסוכנות רויטרס, מדובר במשלחת של נציגים ממשלתיים ואנשי עסקים שאמורים היו להשתתף בכנס בבחריין. "כשהודענו לאנשי המשלחת הישראלית שהם מוזמנים הם החליטו לבטל את הגעתם בשל צרכים ביטחוניים וחוסר רצון לגרום לאי נוחות של שאר המשלחות", נמסר מנשיא המשלחת ג'ונתן אורטמנס.

בחריין תארח את הוועידה (צילום: רויטרס, חדשות)
בחריין | צילום: רויטרס, חדשות

עוד צוין כי הביטול הגיע אחרי שהפרלמנט במדינה הוציא הודעת גינוי לביקור וכמה מפגינים מחו נגד המשלחת הישראלית בבירה מנאמה. במשרד החוץ סירבו להגיב לדיווח.

לפני חודשיים אמר שר החוץ הבחרייני בתשובה לשאלת החדשות על היחסים עם ישראל בוועידת ורשה: "אנחנו מוכנים להכול, כולנו מחכים לשלום". כשנשאל אם ירצה להגיע לישראל, אמר: "בסופו של דבר, כן, בוודאי". כשנשאל אם יזמין את נתניהו לארצו, אמר: "נשאיר את זה לזמן שבו זה יקרה".

נתניהו. יכונן יחסים עם בחריין? (צילום: קובי גדעון, חדשות)
נתניהו. יכונן יחסים עם בחריין? | צילום: קובי גדעון, חדשות

לפני כחצי שנה דיווחנו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה להגיע להסדרת היחסים המדיניים גם עם בחריין. במהלך הדברים שנשא בתום פגישתו עם נשיא צ'אד אידריס דבי, נתניהו רמז על כוונתו לערוך ביקורים דומים במדינות ערביות בעתיד הקרוב.