צפו בסיפורים המעניינים של 19.6 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
אלי כהן ז"ל | צילום: חדשות 2

בצה"ל דחו הערב (שני) את הדיווחים משבוע שעבר על כך שמשלחת רוסית עזבה את שטח סוריה עם ארון המכיל את גופתו של המרגל הישראלי אלי כהן. בהודעת דובר צה"ל נמסר: "אין התקדמות בדבר איתור גופתו של אלי כהן וכי הדיווחים אודות הבאת גופתו על-ידי הרוסים אינם נכונים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הודעת צה"ל מגיעה פחות משבוע אחרי הודעה דומה שפרסם משרד החוץ הרוסי, ובה נטען כי "הטענות שקריות". "אנו דוחים על הסף טענות של מספר כלי תקשורת ישראלים על כך שנציגים רוסים כביכול הוציאו מסוריה שרידים של סוכן המוסד ישראלי אלי כהן שהוצא להורג בדמשק ב1965", נכתב בהודעת משרד החוץ הרוסי.

"אנו קוראים לעמיתינו הישראלים, לרבות עיתונאים, להפגין גישה מדויקת, מקצועית וכנה בסיקור של נושאים כה רגישים", מסרו הרוסים. "האחראיות על התוצאות השליליות של הפרובוקציה הזו היא על המארגנים שלה והמבצעים שלה. לא ברורים המניעים של הפצת מידע כוזב שכזה ומי הזמין זאת".

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב (צילום: רויטרס, חדשות)
שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב | צילום: רויטרס, חדשות

בשבוע שעבר החלו להופיע דיווחים לא מאומתים באתרים של האופוזיציה הסורית שלפיהם משלחת רוסית מחזיקה בגופתו של כהן. כבר מאותם דיווחים הובהר כי ייתכן שמדובר בשמועות בלבד. לכן, בישראל לא העניקו להם יחס משמעותי, ושרי קבינט ששוחחו עם החדשות אמרו כי הם לא מכירים התפתחות כזו.

בתדרוך לכתבים שהעביר ראש הממשלה נתניהו במהלך ביקורו במוסקבה אחרי איתור גופתו של הנעדר מקרב סולטן יעקוב, זכריה באומל, הוא אמר כי אין בכך כדי להעיד על התפתחות בנוגע לשני הנעדרים האחרים מהקרב וגם לא על נעדרים נוספים. עם זאת, נתניהו אמר אז שהמאמצים נמשכים כל העת ושפוטין גילה נכונות לסייע בתחום הזה לישראל.