ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר הערב (חמישי) לברך את ראש ממשלת הודו נרדרה מודי על ניצחונו בבחירות. מודי זכה בפעם הרביעית בבחירות בתת היבשת כשבמדגמים האחרונים מפלגתו מקבלת 284 מושבים בפרלמנט ההודי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה בירך נתניהו את עמיתו מהודו ואמר: "מזל טוב, איזה ניצחון אדיר - מקווה שנתראה בקרוב, ברגע שתקים ממשלה וברגע שנקים את שלנו. יש נושאים רבים שעלינו לדון בהם".

נתניהו לקח את ההזדמנות והודה למודי על שיחה דומה שנערכה בסיום הבחירות בישראל. "תודה לך על הברכות החמות שלך לרגל ניצחוני, אבל יש הבדל גדול בין הניצחונות הללו: אתה לא צריך להקים קואליציה ואני כן. השגת תוצאה מדהימה והיא עדות למנהיגות שלך. בהצלחה ידידי".

מודי ניצח בגדול
מודי ניצח בגדול | צילום: רויטרס, חדשות

מסקרים ראשונים שיצאו הבוקר בהודו עלה כי מודי ומפלגתו "מפלגת העם ההודית" זכו במרבית המושבים הפרלמנט - ומחצו את יתר המפלגות בניצחון ענק. מערכת הבחירות הזאת נתפסה בהודו, על מיליארד ו-300 מיליון אזרחיה, כמעין משאל עם על תפקודו של מודי, מנהיג הודי שנערץ על ידי רבים - אך גם כזה שמואשם פעמים רבות בלאומנות ובשיסוע החברה למטרות פוליטיות.

בבחירות הקודמות שנערכו בהודו ב-2014, קיבלו מודי ומפלגתו 282 מושבים - הניצחון הגדול ביותר שלה זה שלושה עשורים. מנגד, מפלגת "הקונגרס הלאומי ההודי" קיבלה אז רק 44 במפלה הגדולה ביותר שלה בבחירות. במדגמים האחרונים מודי ומפלגתו עם 284 מושבים, מספר שמבטיח לו ניצחון מוחץ מבחינתו.

ברכת נתניהו בהודית
ברכת נתניהו בהודית | צילום: מתוך עמוד הטוויטר של בנימין נתניהו, חדשות

מוקדם יותר היום, עם פרסום המדגמים הראשוניים, שיגר נתניהו ברכה בהודית עבור מודי, כפי שמודי בירך בעברית את נתניהו. בציון בטוויטר כתב נתניהו: "ברכות מקרב לב לך, ידידי מודי, על ניצחונך המרשים בבחירות. תוצאות הבחירות הן אישור נוסף למנהיגותך ולדרך בה אתה מוביל את הדמוקרטיה הגדולה בעולם. יחד נמשיך לחזק את הידידות הגדולה בינינו ובין הודו וישראל ולהובילה לפסגות חדשות. כל הכבוד, ידידי".