נתניהו ומיי בפגישתם בלונדון (צילום: רויטרס)
נתניהו ומיי בפגישתם בלונדון | צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי הוא שוחח עם מקבילתו בבריטניה תרזה מיי וגיבה אותה על המתקפה בסוריה. "המסר הבינלאומי החשוב שעבר בתקיפה הוא אפס סובלנות לשימוש בנשק בלתי קונבנציונלי", ציין נתניהו בשיחה. "המדיניות הזאת צריכה לבוא לידי ביטוי גם במניעת יכולות גרעיניות של מדינות טרור וגופי טרור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו הוסיף כי "הגורם המערער את המזרח התיכון יותר מכל הוא אירן, ושעל הנשיא אסד להבין שכשהוא מאפשר התבססות צבאית של אירן ושלוחותיה בסוריה, הוא מסכן את סוריה ואת יציבות האזור כולו".

בתוך כך דווח כי ארה"ב,בריטניה וצרפת, שעמדו מאחורי המתקפה נגד מתקנים לייצור נשק כימי בסוריה אתמול, דוחפות ל"סיכול מוחלט ובלתי הפיך" של היכולות הכימיות של משטר אסד באופן דיפלומטי. הצעת ההחלטה, אותה מקדמת צרפת באו"ם בגיבוי אמריקני ובריטי, קוראת לחקירה עצמאית של השימוש בנשק זה בסוריה נגד המורדים כשברקע האשמות מצד רוסיה על תקיפה לא לגיטימית של המערב.

שיגור טיל על ידי האמריקנים (צילום: רויטרס)
שיגור טיל אמריקני לעבר סוריה | צילום: רויטרס

שגריר צרפת באו"ם פרנסואה דלטאר אמר כי יש לפרק את תוכנית הנשק הכימי של סוריה "בדרך ניתנת לאימות ובלתי הפיכה", זאת בעקבות הדיון שהתקיים אמש במועצת הביטחון של האו"ם והגינוי החריף שהשמיעה רוסיה נגד המערב.

עם זאת, למרות הניסיונות הדיפלומטיים שמקדמות המדינות, שגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי הבהירה אתמול כי ארה"ב לא תהסס לתקוף שוב אם אסד ישתמש שוב בנשק כימי. בדיון אמש במועצת הביטחון דרשה רוסיה להצביע על הצעת החלטה הקוראת לגנות את "התוקפנות נגד סוריה מצד ארה"ב ובעלות בריתה תוך הפרה של אמנת האו"ם", אך הצעה זו נדחתה.