יבחר להתעמת עם טראמפ? (צילום: רויטרס, חדשות)
דיווח: מתיחות בין טראמפ לנתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

שני גורמים רשמיים בממשל האמריקני טוענים כי קיימת מתיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין נשיא ארצות הברית טראמפ על רקע חילוקי דעות בנושא הסורי, כך לפי פרסום של סוכנות הידיעות AP ב"וושינגטון פוסט". בדיווח נמסר כי רצונו של הנשיא האמריקני להסיג את כוחות צבא ארצות הברית מסוריה הולידה בהלה בקרב בעלות בריתה במזרח התיכון, ביניהן ישראל. "נתניהו הביע חשש שאויבותיה יתבססו בסוריה", אמרו הגורמים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי הדיווח, ביום רביעי האחרון נתניהו וטראמפ שוחחו בטלפון על תכניתו של הנשיא האמריקני להוציא כל כוחות צבא ארצות הברית מסוריה כדי לאפשר למדינה להתייצב ולמנוע את הופעתם מחדש של קיני דאעש. לפי אותם גורמים בממשל, השיחה בין השניים הייתה מתוחה לאור חששותיו של נתניהו מנסיגה אמריקנית שתאפשר "לאויבותיה של ישראל להשיג דריסת רגל נוספת בשטח שכנתה".

בסוכנות הידיעות AP דיווחו כי הנשיא טראמפ חזר בו מהצהרתו האחרונה בה אמר כי הוא מתכוון להשאיר כוחות אמריקנים בסוריה לטווח זמן ארוך, וכבר החל לקדם נסיגה מהירה. שלושה גורמים בממשל אמרו כי טראמפ הורה ליועציו לקדם תכנית שתאפשר נסיגה של כל כוחות צבא ארצות הברית מסוריה בתוך 6 חודשים - זמן קצר לפני בחירות האמצע לקונגרס.

פוטין, ארדואן ורוחאני (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
יקבעו את עתיד סוריה? פוטין, ארדואן ורוחא | צילום: רויטרס, חדשותבפנטגון, מחלקת המדינה וה-CIA הביעו חשש כבד מהשלכות מהלך שכזה בסוריה, שצפוי להשאיר ואקום ולהותיר את ישראל ומדינות ערב המתונות, החוששות מכניסה אירנית לסוריה, לבדן.