העבודות להקמת השגרירות (צילום: החדשות)
שגרירות ארה"ב לא לבד | צילום: החדשות

פרסום ראשון: שבוע אחרי טקס פתיחת השגרירות האמריקנית, יגיע לארץ נשיא פרגוואי ב-20 וב-21 במאי כדי לחנוך את בניין השגרירות החדש של ארצו בבירה. המהלך תואם בשיחה טלפונית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בימים האחרונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נשיא פרגוואי קארטס, שמסיים את תפקידו בחודש אוגוסט, יגיע לארץ עם הנשיא הנכנס - והשניים יחנכו את בניין השגרירות החדש בירושלים. בשבוע שעבר סוכם עם ראש הממשלה ושר החוץ נתניהו כי ב-20 21 במאי תגיע המשלחת הבכירה מפרגוואי.

נשיא פרגוואי המכהן הבטיח ביום העצמאות של ארצו שהוא יעביר את השגרירות עד סוף כהונתו, ואכן כך עשה. סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בירכה על המהלך: "ברכות לנשיא פרגוואי על ההחלטה להצטרף למהלך ההסטורי של העברת השגרירויות לירושלים. עוד דגל מצטרף לבירת ישראל".

הוראסיו קארטס, נשיא פרגוואי (צילום: רויטרס, חדשות)
נשיא פרגוואי הוראסיו קארטס | צילום: רויטרס, חדשות

בתוך כך נמשכות ההכנות להעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים: היום (שלישי) שינה עמוד הטוויטר של השגרירות את שמו מ"שגרירות ארה"ב בתל אביב" ל"שגרירות ארה"ב בירושלים". בציוץ נכתב: "הנה זה קורה, שם המשתמש של הטוויטר שלנו שונה. יהיו עוד שינויים בדף הטוויטר בשבוע הקרוב".

הציוץ של שגרירות ארה"ב
הציוץ של שגרירות ארה"ב | צילום:

שלטים ראשונים עם הכיתוב "שגרירות ארצות הברית" כבר נתלו היום בירושלים לקראת העברתה הרשמית מתל אביב ב-14 במאי. במשכן החדש גם נתלו דגלי ארה"ב וישראל לקראת האירוע החגיגי. השלטים בשפות עברית, אנגלית וערבית הוצבו בסמוך לבניין הקונסוליה האמריקנית שישמש כמשכנה של השגרירות עד להשלמת הבנייה של בניין הקבע.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שתלה את השלט הראשון, התייחס למאורע: "זהו אירוע היסטורי ואני מודה לנשיא טראמפ על כך". ברקת הוסיף: "זה לא חלום, זו המציאות - אני גאה ונרגש לתלות הבוקר את השלטים הראשונים החדשים שהכנו לשגרירות ארה"ב שתיפתח בשבוע הבא בירושלים. ירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי ועכשיו גם העולם מתחיל להכיר בכך. חג ירושלים שמח".

השילוט לשגרירות בבירה
ברקת והשלט ההיסטורי | צילום: