אמר שמקום היהודים בגיהנום. ג'פרס (צילום: רויטרס)
אמר שמקום היהודים בגיהנום. ג'פרס | צילום: רויטרס

אורח "מפתיע" בטקס חניכת השגרירות האמריקנית בירושלים - מטיף שמרן שאמר שהיהודים ילכו לגיהנום. הכומר רוברט ג'פרס ישב היום (שני) בטקס החגיגי כאות לברית בין הנשיא האמריקני דונלד טראמפ לבין הקהילה האוונגליסטית בארה"ב. נוכחותו של המטיף, שפורסמה הבוקר ב"הארץ", זכתה לביקורת גם בתוך ארה"ב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ג'פרס עומד בראש כנסייה בטקסס, הוא נחשב לשמרן קיצוני דתי ודעותיו מוקרנות בטלוויזיה האמריקנית בתכניות הסובבות סביב הדת. בעבר הוא אמר שלדעתו יהודים ילכו לגיהנום, ושהבודהיזם וההינדואיזם הם "גאונות השטן".

ג'פרס גם השווה בעבר את היחס שקיבלו הנוצרים מהממסד האמריקני ליחס שקיבלו היהודים לפני "הפיתרון הסופי" בתקופת גרמניה הנאצית. אבל ההתבטאויות החשוכות לא פסחו גם על המוסלמים, כשאת האיסלאם כינה "דת שמקדמת סקס עם ילדים ופדופיליה".

שגרירות ארצות הברית בירושלים (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
שגרירות ארה"ב בירושלים | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

דבר הגעתו של ג'פרס לאירוע נחשף על ידי נעה לנדאו ב"הארץ". המטיף נחשב למעין יועץ לטראמפ בסוגיות שונות, בעיקר דתיות ורוחניות, אולם לא רק, והוא יוצא להגנת הנשיא חדשות לבקרים באמצעי התקשורת. הגעתו לטקס כבר נתקלת בביקורת גם בתוך ארה"ב, בין היתר מצד מיט רומני, לשעבר מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, שכתב: "גזען שכזה לא צריך לשאת את התפילה שתפתח את השגרירות האמריקנית בירושלים".