פיתרון חדש לאיום האירני? ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו סרטון בו הוא מצהיר כי יש לו תוכנית להצלת העם האירני. לטענתו אירן מתמודדת עם בעיית מחסור במים וישראל כמעצמת התפלה יכולה לעזור ולהציל. "באירן אומרים ש-96% מהאוכלוסייה באירן סובלת ממחסור - אני רוצה להציל כמה שיותר חיים", אמר נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"היום אני אציע לעם האירני הצעה חסרת תקדים, היא קשורה למים", פתח נתניהו את דבריו. "העם האירני הוא קורבן של משטר אכזרי שמונע מעמו שתיית מים ראויים". ראש הממשלה הדגיש כי "שר חקלאות אירני לשעבר, איסה קלנטארי אומר כי 50 מיליון אנשים עלולים לעזוב את ביתם בשל בעיית מים".

נתניהו הסביר בסרטון על בעיית המים איתה מתמודדת ישראל ואת היכולות שיש בהתפלת מים. "ישראל יודעת איך למנוע משבר מים באירן ואני רוצה לשתף את המידע שצברנו עם העם באירן", ציין רה"מ. "אנחנו נראה לחקלאים אירנים איך הם יכולים להציל את הגידולים שלהם ולהאכיל את משפחותיהם".

בפנייה לעם באירן נתניהו אמר כי "אנחנו נקים אתר אינטרנטי שבו נפרסם את המידע על איך אירן יכולה להינצל מבצורת המים". ראש הממשלה הסביר כי "המשטר האירני צועק מוות לישראל ובישראל צועקים 'חיים לעם האירני', אנו יודעים שהעם באירן הוא הגון וטוב והוא לא צריך להתמודד עם משטר כה אכזר לבדו".

"אני רוצה לשתף את המידע שצברנו עם האירנים ולצערי אירן מחרימה את ישראל אז עלינו להיות יצירתיים ולכן נקים את האתר", אמר נתניהו. "אנחנו נעזור כדי למנוע סבל ממיליוני אירנים שסובלים מהמשטר האכזרי הזה".