כשברקע המשבר החמור ביחסים בין ישראל לטורקיה, צוות של חברת "החדשות" שדיווח מכיכר טקסים באיסטנבול הותקף היום (רביעי) על ידי המון לאחר שמקומיים זיהו שדיברו בעברית. "הם צעקו לעברנו 'רוצחים', ואז אחד מהם החל להכות את מפיק השטח עודד בינו", תיאר כתבנו אוהד חמו. לכל אנשי הצוות שלום והם לא נזקקו לטיפול רפואי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חוויה מאוד לא נעימה עברה עליי ועל המפיק שלנו עודד בינו כשעמדנו בכיכר טקסים, במרחק של 300 מטר מהנקודה בה אנחנו נמצאים עכשיו", שחזר כתבנו בדיווח ששודר ב"מהדורה ראשונה". "התכוננו לשידור בכיכר טקסים, ראיינו אנשים, כשאדם כלשהו נעצר לידינו. הוא שומע אותי מדבר בעברית ואולי מזהה את הכיתוב "החדשות" על הלוגו שלנו ואז החל לצעוק לעברנו "רוצחים, רוצחים".

תוך זמן קצר התאספו במקום עשרות אנשים, אז לפתע אחד מהם החל לדחוף ולהכות את מפיק השטח. "ברחנו משם ונמלטנו למלון שלנו וכעבור כמה דקות המשטרה הגיעה", תיאר כתבנו. השוטרים לקחו את אנשי הצוות לבית החולים כדי לעבור מספר בדיקות ובהמשך יתבקשו למסור עדות. "בינו בסדר, כואב לו מאוד", הוסיף כתבנו.

צלם "החדשות" הותקף באיסטנבול (צילום: רויטרס)
כיכר טקסים באיסטנבול, היום | צילום: רויטרס

"מסתבר שהמשטרה לוקחת מאוד ברצינות את מה שקרה", המשיך. "הנחישות של המשטרה הטורקית לתפוס את האנשים מפתיעה אותי לטובה. הבטיחו לנו שבתחנת המשטרה נעבור על קלסתרונים של אנשים. נדמה לי שהם מרגישים מאוד לא נוח במעמד הזה שצוות של עיתונאים זרים מותקף ברחובות הבירה".

לפני התקרית האלימה, הצוות הספיק לראיין מספר מקומיים שאמרו כי ישראל היא השטן. "במובן מסוים התקרית מסמלת את האווירה, את האטמוספירה כאן באיסטנבול", סיפר כתבנו. "שוב משבר ביחסים בין טורקיה לישראל. שוב שומעים את ארדואן ומקורביו שמנצחים על הדבר הזה ומעודדים אנשים לצאת להפגין ולמחות נגד ישראל, תוך כדי מערכת הבחירות שמתנהלת כאן".

המחאה הבאה תיערך ביום שישי הראשון של הרמדאן ותצא מרחוב איסתיקלאל בבירה איסטנבול ותסתיים בכיכר טקסים, שם הותקף הצוות. "האווירה הזו בהחלט סיטואציה לא נעימה, יש כאן אווירה אנטי-ישראלית חריפה", סיכם כתבנו.