מהומות בגבול עזה. ארכיון (צילום: החדשות)
ההפגנות בעזה, אתמול | צילום: החדשות

האיחוד האירופי התייחס היום (שבת) להפגנות ברצועת עזה שהתרחשו אתמול וקראו לחקור את האירועים שהובילו למותם של המפגינים הפלסטינים. "קוראים לצבא הישראלי להימנע משימוש בכוח קטלני נגד מפגינים לא חמושים", נכתב בהודעה מטעם האיחוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חיילים ישראלים פתחו אתמול באש חיה על מפגינים פלסטינים מעברו השני של הגדר, הרגו 4 פלסטינים, כולל נער בן 15, ופצעו יותר מ-150 בני אדם", כתב דובר האיחוד האירופי. "דרושה חקירה מקיפה על מנת להבין מה קרה ומדוע".

"בזמן שאנחנו שוב מתאבלים על אובדן החיים, האיחוד האירופי קורא לצבא הישראלי להימנע משימוש בכוח קטלני נגד מפגינים לא חמושים", הוסיפו באיחוד. "כפי שציינו בעבר, העדיפות כרגע היא להימנע מהסלמה נוספת של המצב שתגרור אובדן חיים".

ליברמן בסיור בעוטף. ארכיון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, חדשות)
ליברמן בגבול הרצועה, השבוע | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, חדשות

מוקדם יותר היום התייחס גם שר הביטחון אביגדור ליברמן להאשמות שהופנו לעבר ישראל בעקבות מותו של הנער בהפגנות. "האשמים היחידים במות הנער בן ה-15 בעזה הם ראשי חמאס", טען ליברמן. "אותם מנהיגים פחדנים שמסתתרים מאחורי ילדים ונשים ושולחים אותם קדימה כמגן אנושי, כדי שהם יוכלו להמשיך לחפור מנהרות ולבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל".

"אנחנו כבר מכירים מן העבר שימוש לצרכי טרור במתקני אונר"א, בבתי חולים ובמסגדים", הוסיף שר הביטחון. "גם בפעילות אתמול ראינו שצה"ל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם, העושה מאמץ מקסימלי להימנע מפגיעה בחפים מפשע. אני שב ואומר לתושבי עזה - סגולה לאריכות ימים: אל תתקרבו לגדר".