נציג השגרירות הטורקי מגיע לשיחת נזיפה
הפוסט של יאיר נתניהו | צילום:

המשבר הדיפלומטי בין ירושלים לאנקרה נמשך: השגריר הישראלי איתן נאה, שגורש בהוראת הממשלה המקומית לאחר האירועים בעזה, הושפל היום (רביעי) במהלך הבידוק הביטחוני בנמל התעופה באיסטנבול. בישראל זימנו בתגובה את הממונה על השגרירות הטורקית לשיחת נזיפה. יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, פרסם בעקבות התקרית תמונה בחשבון האינסטגרם בה כתוב: "Fuck Turkey".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתגובה לפוסט שפרסם, נמסר מטעמו של בנו של ראש הממשלה כי "יאיר נתניהו הוא אדם פרטי, כך גם עמוד האינסטגרם שלו".

"לטורקיה יש הרבה מה להפסיד אם היחסים הדיפלומטים עם ישראל התדרדרו", איימה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי. "המטרה שלנו היא לא לדרדר את היחסים. המשך המשבר תלוי באם ההנהגה התורכית תנהג באחריות ותבין את המסר". במשרד החוץ טוענים כי הממשל הטורקי זימן את כלי התקשורת כדי שיתעדו את הבידוק לצורך השפלת השגריר.

בנוגע לשיחת הנזיפה לממונה על השגרירות הטורקית נמסר ממשרד החוץ כי היא בוצעה "בעקבות היחס הבלתי נסבל לשגריר ישראל, איתן נאה, בעת יציאתו את טורקיה. השיחה התקיימה עם מנהלת מחלקת אירופה במשרד החוץ, איריס עמבור, שהביעה בפני הממונה את מחאתנו החריפה על ההתנהלות הטורקית השערורייתית".

עמבור אמרה בשיחה כי "ישראל לא תוכל לסבול התנהגות כזו אל נציגיה. התנהגות זו מהווה הפרה בוטה של קוד ההתנהגות הדיפלומטי הנהוג בין מדינות. עמדתנו זו הובהרה גם ישירות לרשויות באנקרה".

אירועי ההשפלה היום מסתמנים כחמורים ביותר ברצף האירועים שהתרחשו בימים האחרונים מאז העימותים בגבול עזה בין ישראל לטורקיה. הבוקר, יממה לאחר שאנקרה הורתה לגרש את השגריר הישראלי על רקע האירועים האלימים בעזה, הודיעה טורקיה כי היא מגרשת גם את הקונסול הכללי הישראלי "באופן זמני".