לקראת ממשלה חדשה? נתניהו (צילום: פלאש 90 / הדס פרוש, חדשות)
המפגש החשאי בין רה"מ לשגרירי ערב | צילום: פלאש 90 / הדס פרוש, חדשות

באופן רשמי, איחוד האמירויות, בחריין וישראל אינן מקיימות קשרים. איחוד האמירויות ובחריין אף אינן מכירות בקיומה של ישראל כמדינה ריבונית. עם זאת, מפגש קצר אך משמעותי שהתקיים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין השגרירים הערבים בארצות הברית חושף טפח מהסוד הגדול שבמזרח התיכון מסרבים לדבר עליו בפומבי: היחסים החשאיים בין ישראל למספר מדינות ערב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע החריג והמעודד התרחש בחודש מרץ האחרון במסעדה בשכונת ג'ורג'-טאון שבוושינגטון, כך לפי הפרסום בסוכנות הידיעות AP. במסעדה, שבה מבלים רבים מבכירי הממשל האמריקני לדורותיו, סעדו ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה - זמן קצר לפני נאומו של נתניהו בכנס השנתי של ועידת AIPAC. במהלך הארוחה, הגיע לשולחנם הצעה לא צפויה.

במקרה, שגריר האיחוד האמירויות בארצות הברית, יוסוף אל-אוטיבה, בילה גם הוא במסעדה יחד עם בכיר במחלקת המדינה האמריקנית ומספר עיתונאים. כמו כן, בשולחן ישב גם שגריר בחריין. לאחר שהאמריקנים בשולחן שמו לב לעובדה שראש הממשלה הישראלי נוכח רק מספר שולחנות מהם, הם העבירו מסר המבקש ממנו להצטרף לשולחנם.

הבקשה, בשלב הראשון, עברה דרך בעלי המסעדה. לאחר מכן, אחד העיתונאים ניגש לשולחנו של נתניהו וביקש ממנו להצטרף. זמן לא רב אחר כך, נתניהו ורעייתו שרה ניגשו לשולחן ובירכו את הנוכחים. לפי הדיווחים, נתניהו שוחח למשך מספר דקות עם השגרירים, ענה על שאלות בנוגע לאירן ואף לחץ את ידיהם.

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, בישראל ובאיחוד האמירויות סירבו לאשר את קיום הפגישה. 6 גורמים שנכחו במקום או תודרכו על הפגישה אישרו את הפרטים והבהירו כי הפגישה הוגדרה אוף רקורד.