אין מים, כמעט שאין חשמל. עזה (צילום: רויטרס)
הקבינט אישר: אספקת החשמל לעזה תצומצם | צילום: רויטרס

משבר החשמל בעזה יחריף: הקבינט אישר אמש (ראשון) את ההמלצה של צה"ל ומתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, להיענות לבקשת אבו מאזן ולהפחית את אספקת החשמל לרצועת עזה. ההחלטה התקבלה בעקבות קיצוץ המימון של החשמל לרצועה מצד הרשות הפלסטינית - ולמרות אזהרות מצד ישראל על אפשרות שהדבר יגרום למשבר הומניטרי, כפי שדווח לראשונה בחדשות 2.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החשמל בעזה מסופק על ידי ישראל: הרשות הפלסטינית שמשלמת את החשבון הודיעה לאחרונה כי תפסיק לשלם -מה שעלול להוביל להסלמה ולמשבר הומניטרי חמור ברצועה. "הכסף הולך למנהרות וייצור נשק", אמרו בכירים ברשות הפלסטינית בפגישה עם שר האוצר משה כחלון.

מדיווחים שהועברו בשבוע שעבר, עלה כי ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה והממונה על העניינים האזרחיים ברשות הפלסטינית חוסיין שייח תקפו בחריפות את חמאס, במהלך פגישה שנערכה בין כחלון ומתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, במוצאי חג השבועות.

אבו מאזן , מחמוד עבאס (צילום: רויטרס, חדשות)
אבו מאזן נגד חמאס, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

"אנחנו לא משלמים את חשבון החשמל לחמאס", אמרו לאחר שכחלון ומרדכי הביעו חשש ממשבר הומניטרי שעלול להיווצר ברצועה. "הם מנהלים מהפיכת 'לוקסוס', הם הקימו ממשלת צללים והם תוקפים אותנו ואת אבו מאזן".

עוד עולה מאותם דיווחים כי הרשות העבירה מסמך לחמאס בו כתוב כי הם מוכנים לשלם 65% מחשבון החשמל בלבד - 25 מיליון שקלים לעומת 40 מיליון ששולמו עד עכשיו. "אם אתם רוצים לשלם את החשבון של חמאס זו בעיה שלכם, אנחנו לא חוששים מאסון הומניטרי", הבהירו הגורמים לבכירים הישראלים.